اخبار تصادفی

شاخص بورس تهران در معاملات اولین روز هفته ۱۵۶ واحد رشد کرد و به ۶۶ هزار و ۶۶۲ واحد رسید.

بورس تهران در معاملات امروز روند آرامی‌را سپری کرد و به رشد ۱۵۶ واحدی شاخص بورس مواجه شد.

دماسنج بازار سرمایه در نیم ساعت اول معاملات روند رو به رشدی را طی کرد و تا عدد ۶۶ هزار و ۶۷۸ واحد بالارفت اما در نیمه معاملات اندکی از حرکت خود کاست و به روند آرام خود ادامه داد.

به این ترتیب دماسنج بازار سرمایه با روند مثبت و منفی نماد شرکتها مواجه شد و در کانال ۶۶ هزار و ۶۶۲ واحد قرار گرفت.

در بازار امروز شرکتهای پالایشگاهی و پتروشیمی‌با اقبال بازار مواجه شده و شرکتهای پالایشگاه نفت بندرعباس، نفت و گاز پارسیان، مپنا، پالایشگاه اصفهان، فولاد خوزستان، پتروشیمی‌فناوران، پتروشیمی‌شازند و پالایش نفت تبریز بیشترین تاثیر را در شاخص بورس گذاشتند.

از سوی دیگر شرکتهای مطرح بانکی و خودرویی با روند منفی خود مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شدند به طوری که در معاملات اولین روز هفته شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس، ملی مس، بانک صادرات، تجارت، پارسیان، ملت، مخابرات، ایران خودرو و سایپا روند منفی داشتند.

همچنین در بازار امروز شرکت‌های کشتیرانی، پالایشگاه بندرعباس، صنایع آذرآب، مپنا و تایدواتر از بهترین تقاضای خرید برخوردار شده و شرکت‌های کارت اعتباری کیش، بیمه دانا، سایپا و پالایشگاه تبریز از بیشترین تقاضای فروش برخوردار شدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، علاوه بر این در بازار امروز برای صنایع دارو و غذا صف‌های خرید تشکیل شد و در بین ۲۰ صف برتر بورسی، پنج نماد از گروه دارو حضور یافت.

در مجموع در بازار نه چندان مثبت امروز بیش از ۵۵۳ میلیون سهم به ارزش ۲۵۳ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به ۳۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*