اخبار تصادفی

شاخص بورس حبابی نیست

 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سرمایه‌گذاران بورسی سبدی از سهام را خریداری کنند، گفت: شاخص‌های بورس در روزهای گذشته رشد داشته است با این وجود شاخص بورس حبابی نیست.

علی صالح آبادی امروز در جمع خبرنگاران در مورد حبابی بودن شاخص بورس گفت: شاخص بورس در روزهای گذشته رشد مطلوبی داشته است، با ان وجود شاخص بورس حبابی نیست.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه به تناسب افزایش سود بنگاه‌ها ارزش بازار سهام ارتقا یافته است، تاکید کرد: پیش بینی سودهایی که بنگاه‌های اقتصادی به بازار سرمایه اعلام کردند بسیار بیشتر از سال گذشته بوده است.
به گفته وی پیش بینی سود بنگاه‌ها در بازار سرمایه به بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است و شاخص‌ها نیز متناسب با سودآوری بنگاه‌ها نوسان دارند. وضعیت شاخص نیز در آینده بستگی به عملکرد شرکت‌ها دارد و هر چه عملکرد شرکت‌ها بهتر باشد، ارزش سهام آنها بهبود خواهد یافت.
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار  اگر قیمت محصولات در سطح جهانی کاهش یابد و شرکت‌ها به پیش بینی سود دست نیابند، قیمت سهام آنها نوسان می‌یابد. بازار سرمایه باید در افق بلند مدت در نظر گرفته شود و سرمایه گذاران نیز سبدی از سهام را خریداری کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*