اخبار تصادفی

شاخص بورس پا پس کشید

 شاخص تالار شیشه ای امروز هم با روند کاهشی رو به رو شد و با افت ۴۷۵ واحد از کانال ۷۷ هزار و ۱۰۰ واحدی به کانال ۷۶ هزار و ۶۳۰ واحدی سقوط کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، کشتیرانی جمهوری اسلامی‌ایران، شرکت سرمایه گذاری بازنشستگی و پتروشیمی‌خارک از معدود نمادهای سبز بازار امروز بودند که سعی کردند مانع از افت شاخص بورس شوند.

از طرفی نماد شرکت‌های ایران خودرو، معدنی و صنعتی گل گهر، پالایشگاه نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس و مخابرات ایران از جمله نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس اوراق بهادار داشتند.

برترین تقاضاها در معاملات امروز مربوط به نمادهای مشارکت ملی نفت ایران، مشارکت شهرداری سبزوار و ایزکا پارت صنعت بود در مقابل نماد شرکت‌های سایپا آذین، ایران خودرو، لوله و ماشین سازی ایران، صنایع ریخته گری ایران و جام دارو نمادهایی با بیشترین عرضه بودند. به طوری که بیشتر این نمادها شاهد صف‌های میلیونی فروش بودند.

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکتهای سیمان خزر، تولید محور خودرو برای برگزاری مجمع عمومی‌عادی سالیانه به منظور تصویب صورت‌های مالی متوقف شدند همچنین نماد معاملاتی شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.

نماد معاملاتی شرکت سیمان خاش، شرکت‌های سیمان خزر شیر پاستوریزه پگاه خراسان، فرآوری مواد معدنی ایران، پارس سرام و صنایع پتروشیمی‌کرمانشاه نیز در معاملات امروز بازگشایی شدند.

در معاملات امروز تالار شیشه ای، ارزش معاملات بیش از ۵۳۴ هزار میلیون بالغ شد این مقدار ناشی از دست به دست شدن ۱۱۵ میلیون سهم و اوراق بهادار قابل معامله در ۸۵ هزارو ۳۹۸ نوبت معامله بود.

شاخص بورس اوراق بهادار ایران در دو ماه ابتدای سال ۱۳۹۵ با افت و خیزهای فراوانی رو به رو بوده و تعدادی از کارشناسان بر این باورند که وضعیت این روزهای بورس ناشی از تحلیل‌های بنیادی نیست بلکه بیشتر ناشی از اخبار و شایعاتی است که این روزها روند فراز و فرود بورس را در دست خود گرفته است.

بحث احتمال کاهش سود سپرده‌های بانکی در این روزها باعث گمانه زنی‌های فراوانی شده عده‌ای بر این باورند که با کاهش سود سپرده‌های بانکی سرمایه‌ها به بازار سرمایه سرازیر می‌شود اما در مقابل افرادی هستند که معتقدند با تورم موجود در اقتصاد ایران کاهش سود سپرده‌ها نمی‌تواند اقتصاد و بورس کشور را سامان دهد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*