اخبار تصادفی

شاخص بورس کاهش یافت

نماگر بازار در معاملات امروز نسبت به روز گذشته ۱۱۶ واحد کاهش پیدا کرد و در پایان در تراز ۷۳ هزار و ۹۴۷ واحدی ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با ۴۱ واحد کاهش به رقم ۱۳ هزار و ۷۱۵ واحد رسید.  این میزان ریزش شاخص در حالی به وقوع می‌پیوندد که روزهای گذشته شاخص بورس با شیب آرامی‌به سمت بالا حرکت می‌کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، شاخص آزاد شناور نیز در معاملات امروز با ۳۴۸ واحد کاهش به رقم ۸۲ هزار و ۷۸۹ رسید، همچنین شاخص بازار اول با ۱۴۴ واحد کاهش به رقم ۵۱ هزار و ۴۳۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۸ واحد افزایش وارد کانال ۱۶۳ هزار و ۵۴۵ واحدی شد.

ارزش معاملات امروز به ۲۷۱ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۴۵۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۷۴ هزار و ۴۰۵ نوبت دادوستد بود.

نماد شرکت‌های ایران خودرو، معدنی و صنعتی گل‌گهر، صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس، توسعه معادن و فلزات جزو نمادهایی بودند که امروز بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص بازار داشتند.  در طرف مقابل نماد شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی‌تامین (تاپیکو)، کشتیرانی جمهوری اسلامی‌ایران، صنایع ملی مس ایران و پالایشگاه نفت اصفهان سعی کردند شاخص کل را تا حد امکان بالا بکشند.

بیشترین ارزش معاملات در دادوستدهای امروز مربوط به شرکت‌های صنایع مس ایران، سایپا و سرامیک صنعتی اردکان بود. همچنین نماد شرکت‌های صنایع مس ایران، سایپا و سامیاد بیشترین حجم معامله امروز را به خود اختصاص دادند.

سرمایه‌گذاری رنا، پارس خودرو و ایران ارقام، از نمادهایی بودند که امروز برایشان صف فروش تشکیل شد. از طرفی دیگر بیمه البرز و تراکتورسازی ایران صف‌های خرید را تجربه کردند.

آیفکس نیز امروز با ۱.۹ واحد افزایش به رقم ۷۸۱.۴ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران امروز به رقم ۱۳۸ میلیارد و ۵۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۹۹ میلیارد و ۴۴۱ میلیون سهم و اوراق قابل معامله طی قریب به ۲۰ هزار نوبت دادوستد بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*