اخبار تصادفی

شاخص تالار شیشه‌ای ۷۱ واحد رشد کرد

شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز – یکشنیه – از ابتدای شروع معاملات با رشد مواجه شد و تا رقم ۷۳ هزار و ۷۲۸ واحد بالا رفت و در ادامه با فرود و فراز‌هایی مواجه شد تا در نهایت در تراز ۷۳ هزار و ۷۴۳  واحدی متوقف شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، شاخص کل نسبت به روز گذشته ۷۱ واحد افزایش پیدا کرد.همچنین شاخص هم وزن نیز با ۴۷ واحد افزایش  رقم ۱۳ هزار و ۶۳۵ واحدی را تجربه کرد.

نماد شرکت‌های بانک ملت، صنایع ملی مس ایران و فولاد خوزستان امروز سعی کردند شاخص کل را پایین بکشند اما در مقابل گروه پتروشیمی‌ایرانیان، سایپا و ایران خودرو بیشترین تاثیر مثبت را روی دماسنج بازار گذاشتند.

ارزش معاملات امروز به به ۲۱۸ میلیارد و ۴۰۴ میلیون تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۹۴۳ میلیون و ۱۳۵ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۴۵ هزار معامله بود.

این چهارمین روز پیاپی است که شاخص تالار شیشه ای بعد از افت‌های فزاینده روند صعودی به خود می‌گیرد. از عوامل رشد این روزهای نماگر بازار می‌توان به اثرات روای ناشی از کاهش سود سپرده‌های بانکی، قرارد داد هماپیمایی جمهوری اسلامی‌ایران با بویینگ و قرارداد ایران خودرو با پژو سیتروئن اشاره کرد.. البته این روزها با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا معامله گران ایرانی نیز با احتیاط بیشتری به داد و ستد میپردازند به طوری که عده ای معتقد اند اگر چنین اتفاقی نیافتاده بود شاخص بورس در این روزها به رقم‌های بالاتری میرسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*