اخبار تصادفی

شاخص کل بورس ۵ رقمی‌می‌شود؟

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: به زودی شاخص کل بورس ۵ رقمی‌می‌شود.

مهیار بقایی، کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: امروز می‌بینیم بازار سکه، ارز و طلا چندان رونقی ندارد و جذابیت خود را برای سرمایه‌گذاران از دست داده است و سرمایه‌ها به سوی بورس سرازیر شده است. در بازارهای جهانی نیز با انتشار اخبار مثبت در مورد کاهش نرخ بیکاری در آمریکا، بهای طلا کاهش چشمگیری داشته که این موضوع بر نرخ‌های داخلی نیز تاثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا افزود: طبیعتا هر اتفاقی که باعث ایجاد شک و تعبیرات متفاوت و بدبینی در بازار شود روی شاخص بورس تاثیرگذار خواهد بود کمااینکه شاهد بودیم طی روزهای گذشته شاخص کل کمی‌عقب نشینی کرد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به پرداخت بدهی بابک زنجانی گفت: این اتفاق آرامش نسبی برای بانک مرکزی و خزانه به همراه آورد و این حاشیه امن در شرایط کنونی مساعد بود. همچنین با مثبت شدن نگاه‌ها به سیاست‌های کشور شاهد همکاری‌های مجدد شرکت‌های غربی ازجمله پژوی فرانسه و فیات ایتالیا در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود و این موضوع نشان می‌دهد که وجهه‌ی ما در دنیا تغییر کرده است.

بقایی با بیان اینکه شاخص کل بورس امروز وارد کانال ۸۸ هزار واحدی شده است، افزود: روز گذشته حقوقی‌ها در برخی از سهام‌ها بیشتر خریدار بودند و حقیقی‌ها فروشنده و این موضوع جای خوشحالی است.

وی افزود: طی ۵ سال گذشته بورس جای مناسبی برای کنترل نقدینگی و هیجان‌های کاذب بود.

وی با بیان اینکه به زودی شاخص بورس ۵ رقمی‌می‌شود، گفت: شاخص‌ها تا پایان سال ۸۹ هزار و ۹۰ هزار واحد را نیز پشت سر می‌گذارند اما پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که برای یکی دو ماه به فاز استراحت خواهند رفت و مجددا حرکت می‌کنند.

به گزارش ایلنا، بقایی در خاتمه افزود: در صورتی که اوراق تبعی یا بیمه‌ای مجددا منتشر می‌شد؛ توان ارزیابی شرکت‌ها از شرایط حاکم افزوده می‌شد و میزان اطمینان از سرمایه‌گذاری‌ها افزایش پیدا می‌کرد و حاشیه امنی برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*