اخبار تصادفی

شتاب منفی بورس کم شد

بورس اوراق بهادار تهران در ادامه روند ریزشی و اصلاحی خود که منجر به افت بی سابقه ۱۶۰۰ واحدی شاخص در روز گذشته شده بود، امروز نیز افت کرد و با کاهش ۴۶۸ واحدی شاخص و رسیدن این متغیر به نیمه ۷۷ هزار واحد به کار خود پایان داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، ادامه افت قیمت و افزایش فشار فروش در سهام لیدر بازار یعنی شرکتهای خودرویی موجب شد تا شرکتها و صنایع دیگر هم روند منفی به خود بگیرند اما روند حرکتی سایر شرکتها نسبت به روز گذشته اندکی متعادل تر بود و نویدبخش این بود که بورس در حال توقف روند اصلاحی و ریزشی خود است.

کارشناسان معتقدند بورس تهران به دلیل جهش‌های تند و پرشتاب خود در سال گذشته اکنون وارد فاز اصلاحی شده و با توجه به اینکه خبر منفی خاصی وجود ندارد، بازار سرمایه به زودی روند اصلاحی خود را متوقف می‌کند و به مدار مثبت باز می‌گردد.

به این ترتیب در بازار امروز شرکتهای کشتیرانی، مپنا، ملی مس، تاپیکو، فولاد خوزستان، بانک صادرات و تجارت با رشد محدود خود تلاش کردند تا شاخص بورس را مثبت کنند اما روند نزولی شرکتهای مطرح بازار یعنی پالایشگاه بندرعباس، ایران خودرو، گل گهر، سایپا، پالایشگاه اصفهان، بانک پارسیان، توسعه معادن و فلزات، فولاد مبارکه، ارتباطات سیار و ایران ترانسفو بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص بورس بگذارند.

در معاملات دومین روز هفته تالار شیشه‌ای شرکتهای تولید محور خودرو و پشم شیشه ایران از تقاضای خرید برخوردار شدند و اغلب شرکتهای خودرویی از جمله ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل، سرمایه گذاری سایپا، ایران خودرو، کنتور سازی و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو بیشترین تقاضای فروش بازار را از آن خود کردند.

در معاملات امروز بورس تهران با وجود روند نزولی بورس حجم و ارزش معاملات به نسبت روز گذشته اندکی بهبود پیدا کرد و در مجموع بیش از یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون سهم به ارزش ۲۹۵ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به ۳۳۴ هزار میلیارد تومان رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*