اخبار تصادفی

صادرات سنگ آهن بدون دریافت عوارض

تاکنون هیچ بخشنامه جدیدی در خصوص دریافت عوارض از سنگ آهن دانه بندی شده صادراتی گرفته نشده و در حال حاضر در هیچ یک از بنادر کشور از بابت صادرات این محصول عوارضی دریافت نمی‌شود.
با توجه به میان آمدن بحث دریافت عوارض ۴۰ درصدی صادرات سنگ آهن دانه بندی شده، باید گفت تاکنون هیچ اتفاق جدیدی از لحاظ قوانین و مقررات حاکم بر صادرات این محصول معدنی رخ نداده است.

معاونت مالی و اقتصادی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: تاکنون هیچ بخشنامه جدیدی در خصوص دریافت عوارض از سنگ آهن دانه بندی شده صادراتی گرفته نشده و در حال حاضر در هیچ یک از بنادر کشور از بابت صادرات این محصول عوارضی دریافت نمی‌شود.

علی اکبری با اشاره به صادرات ۶۵ هزار تن سنگ آهن دانه بندی شده از بندر امام خمینی گفت: روز گذشته حدود ۶۵ هزار تن سنگ آهن دانه بندی شده از بندر امام خمینی بدون دریافت هیچ گونه عوارضی صادر شده، حال آنکه این موضوع در همه بنادر کشور نیز به همین منوال پیش می‌رود.

وی در خصوص اظهارات یکی از بنادر کشور پیرامون دریافت عوارض ۴۰ درصدی از محصول سنگ آهن عنوان کرد: متأسفانه مطالب بیان شده از سوی فردی در گمرک بندرعباس و با استناد به بخشنامه سال ۹۱ در خصوص صادرات محصول گندله و کنسانتره مطرح شده در حالی که مطالب مذکور در خصوص صادرات سنگ آهن صحت ندارد و روند صادرات این محصول همانند سابق ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول در خاتمه پیرامون برنامه دریافت عوارض صادرات سنگ آهن از سوی دولت در سال ۹۲ اظهار داشت: تاکنون هیچ تصمیمی‌درباره دریافت عوارض مذکور گرفته نشده وضعیت فعلی صادرات این محصول همچون گذشته استمرار دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*