اخبار تصادفی

صدور ۲۲ هزار کد سهامدار جدید در بازار سرمایه

مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از صدور ۲۲ هزار کد سهامداری جدید در فروردین ماه ۹۵ خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سمات، مطهره مروج اظهار داشت: شرکت سپرده گذاری مرکزی در ماه گذشته ۲۲ هزار کد سهامدار جدید در بازار سرمایه صادر کرد تا شمار کدهای سهامداران این بازار به رقم ۸ میلیون و ۸۶۳ هزار کد برسد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۴ میلیون و ۵۲۰ هزار مرد و ۲ میلیون و ۸۸ هزار زن در بازار سرمایه کد سهامداری دریافت کرده اند، علاوه بر اینکه بیش از ۳۶ هزار کد حقوقی و ۵۹۰ کد سهامدار خارجی نیز صادر شده است.

وی درباره اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن گفت: ۹ هزار و ۷۰۰ نفر در ماه گذشته با خرید اوراق تسهیلات مسکن وارد فرآیند دریافت این تسهیلات شدند.

مروج اظهار با بیان اینکه شش هزار و ۳۸۹ نماد در بازار سرمایه ایران وجود دارد، اظهار داشت: در مجموع ۴۰۹ نماد در بورس تهران، ۴۹۷ نماد در فرابورس، ۴۵ نماد در بورس کالا و پنج هزار و ۴۳۸ نماد در بورس انرژی در پایان فروردین ماه امسال فعال بودند.

وی درباره سهامداران فعال بازار سرمایه در فروردین ماه ۹۵ گفت: ۲۱۰ هزار و ۳۳۲ کد حداقل یک خرید، ۲۲ هزار و ۹۸۳ کد بیش از ۵۰ خرید و ۱۰ هزار و ۷۱۲ کد بیش از ۱۰۰ خرید را در ماه گذشته انجام دادند.

مدیر امور ناشران سمات در خصوص کوچکترین سهامداران بازار سرمایه افزود: ۲۰ کد سهامداری در ماه گذشته برای نوزادان در کشور صادر شد که تهرانی‌ها بیشترین صدور کد سهامداری را در این مدت به خود اختصاص داده اند.

مروج خاطرنشان کرد: ترنم صالحی سه روزه از اصفهان کوچکترین نوزادی بود که ماه گذشته کد سهامداری خود را از سمات دریافت کرد و والدین آن یک روز بعد، نخستین سهام را برای این فرزند خود خریداری کردند تا ترنم کوچکترین سهامدار بازار سرمایه ایران لقب گیرد.

وی ادامه داد: شایان میرشکار از اسفراین، نهال ملکی داریان از شمیرانات، امیر حسین رحمانی شمسی از یزد، آرمان آقایی از تهران، پرهام خورشیدی از شیراز و سامیار احمدمنش از کرج دیگر نوزادانی بودند که والدینشان با خرید سهام، نام فرزند خود را در فهرست کوچکترین سهامداران بازار سرمایه قرار دادند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*