اخبار تصادفی

عدم اخذ مجوز صادراتی فروش را کاهش داد(خبر خوب برای ملی مس)

با توجه به اینکه شرکت در سه ماهه سوم سال جاری موفق به اخذ مجوز فروش صادراتی نشد و محصولات تولیدی خود را فقط در بورس کالا عرضه می‌کرد، بخشی از تولیدات خود را به بندرعباس منتقل کرده و مقدار آن را در حساب موجودی کالا لحاظ می‌کند که موجب کاهش مقدار فروش در سه ماهه سوم امسال نسبت به مقدار فروش در شش ماهه اول سال جاری شده است.
با انتشار گزارش‌های دور از ذهن عملکرد ۹ ماهه برخی از شرکت‌ها درصدد برآمدیم تا تغییرات با اهمیت در برخی از پارامترهای مهم آنها را موشکافانه تر مورد بررسی قرار داده و دلایل این تغییرات را از مدیران این مجموعه‌ها جویا شویم.

براساس گزاش بورس نیوز، با توجه به جدول ذیل که برمبنای اطلاعات شرکت ملی صنایع مس ایران تهیه شده، میانگین مقدار فروش ماهانه در سه ماهه سوم سال جاری در محصولات کاتد، مفتول، بیلت و اسلب کاهش قابل توجهی نسبت به میانگین مقدار فروش ماهانه در شش ماهه نخست امسال داشته است.

در همین ارتباط معاونت مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران در خصوص این کاهش قابل توجه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: با توجه به اینکه شرکت در سه ماهه سوم سال جاری موفق به اخذ مجوز فروش صادراتی نشد و محصولات تولیدی خود را فقط در بورس کالا عرضه می‌کرد، بخشی از تولیدات خود را به بندرعباس منتقل کرده و مقدار آن را در حساب موجودی کالا لحاظ می‌کند که موجب کاهش مقدار فروش در سه ماهه سوم امسال نسبت به مقدار فروش در شش ماهه اول سال جاری شده است. اکنون که مجوز فروش صادراتی محصولات تولیدی شرکت دریافت شده، انتظار می‌رود در سه ماهه چهارم فروش افزایش یابد.

شیخ در ارتباط با تفاوت میانگین قیمت فروش در سه ماهه سوم سال جاری در مقایسه با میانگین قیمت فروش در نیمه نخست امسال ابراز داشت: با توجه به اینکه بخشی از قیمت فروش محصولات اختصاص به فروش صادراتی دارد، طی این دوره مابه التفاوت نرخ فروش و نرخ تسعیر در حساب سایر درآمدهای عملیاتی منظور شده که باعث کاهش میانگین قیمت فروش در سه ماهه سوم سال جاری نسبت به شش ماهه نخست امسال شده است.

وی در خصوص مشکلات ناشی از فروش صادراتی محصولات تولیدی شرکت افزود: فروش صادراتی کاتد، مفتول، بیلت و اسلب در سه ماهه سوم سال جاری متوقف شده بود که با رایزنی‌های انجام شده مشکلات مذکور حل شده و در حال حاضر ۷۰ هزار تن از محصولات تولیدی “فملی” به خارج از کشور صادر می‌شود.

این مقام مسئول در خاتمه در خصوص عملکرد ۹ ماهه سال جاری شرکت و پوشش ۶۸ درصدی سود هر سهم “فملی” گفت: تحقق ۹۳۷ ریال سود از پیش بینی سود ۱۳۷۳ ریالی کل بودجه سال جاری به دلیل کاهش مقدار تولید بوده که در سه ماهه چهارم سود پیش بینی شده به طور کامل محقق خواهد شد، بطوریکه چشم انداز مطلوب تری از تحقق سود هر سهم تا پایان سال جاری انتظار می‌رود.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*