اخبار تصادفی

عرضه اولیه گران‌ترین سهم بورس

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شرق ، سرمایه شرکت ۴۶ میلیارد تومان است و با فروش ٨٣٠ میلیارد تومانی، سود هر سهم برای سال ٩۴ مقدار ٩هزارو ۴٧٧ ریال پیش‌بینی شده است که در ٩ماهه هفت‌هزارو ٩٨٧ ریال آن پوشش داده شد. سود سال مالی آتی هم ٩هزار و ٩٢۶ ریال پیش‌بینی شده است. دیروز سهام شرکت هفت‌‌هزارو ۴٠٠ تومان قیمت‌گذاری شد. به‌این‌ترتیب این سهم گران‌ترین سهم بازار لقب گرفت. این عرضه هم مانند سایر عرضه‌ها برای آنلاین‌ها با مشکلاتی همراه بود به‌طوری‌که ورود به بعضی از سایت‌های آنلاین در ٢٠ دقیقه قبل از عرضه عملا غیرممکن بود.

همچنین به‌طور قطع عرضه‌های اولیه برای روزهای بعد برای هر روز، پنج درصد عایدی برای دریافت‌کنندگان سهام دارد. متأسفانه کسانی از سود این سهام بیشتر منتفع خواهند شد که رانت قوی در کارگزاری داشته باشند و سهم بیشتری به آنها برسد. دیروز شاخص قیمت با ٣٣٢ واحد افزایش به ٣٠هزارو ۶٨١ واحد رسید. بالاخره شاخص قیمت بعد از مدتی مکث در پشت دیوار ٣٠ هزار واحدی، توانست از این مقاومت محکم عبور کند. شاخص کل هم با ٨٧٠ واحد افزایش به ٨٠هزارو ٢٣۶ واحد رسید. عمده سهامی‌که در این رشد شاخص مؤثر بودند، فولاد مبارکه، مخابرات، مپنا، تاپیکو و همراه اول هستند که بین ١٢٠ تا ١٠٧ واحد تأثیرگذاری بر شاخص داشتند. این در حالی است که نماد تعداد زیادی از سهام خودرویی‌ها برای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی بیشتر بسته هستند. مهم‌ترین سهام این صنعت که دیروز بازگشایی شد ایران خودرو بوده که توانسته ٧٣ واحد بر افزایش شاخص تأثیرگذاری داشته باشد.

ارزش معاملات بورس به ۴٨١ میلیارد تومان رسید که صنعت خودرو با ٧۶ میلیارد تومان معامله، بیشترین حجم معاملات دیروز را برعهده داشت. صنعت فلزات اساسی با دادوستد به ارزش ۴۵ میلیارد تومان در رتبه دوم قرار گرفت. افزایش قیمت کالاهایی چون فولاد و فلزات رنگین و سنگ‌آهن در چند هفته اخیر باعث اقبال سهام صنایع فلزی شد. صنعت بانکداری با معامله ٣۵ میلیارد تومان سهام در رتبه سوم بورس قرار گرفت. در پایان معاملات دیروز نماد معاملاتی شرکت مخابرات ایران برای برگزاری مجامع عمومی‌عادی به طور فوق‌العاده به منظور انتخاب اعضای هیأت‌مدیره – عمومی‌فوق‌العاده به‌منظور تصمیم‌گیری درخصوص افزایش سرمایه و اصلاح اساسنامه بسته شد. همچنین شرکت‌های رینگ‌سازی مشهد، فرآورده‌های نسوز ایران، لبنیات پاستوریزه پاک جهت برگزاری مجمع عمومی‌فوق‌العاده به‌منظور تصمیم‌گیری درخصوص افزایش سرمایه و شرکت گروه صنعتی ملی جهت برگزاری مجمع عمومی‌عادی به‌طور فوق‌العاده، متوقف شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*