اخبار تصادفی

عرضه سهام ۳ زیر مجموعه بانک سپه+جزئیات

به گزارش اقتصاد آنلاین، علی عسکری اعلام کرد: ۱۰ درصد از سهام شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور که هلدینگ انرژی سرمایه گذاری امید است چهارشنبه گذشته در بازار سهام عرضه شد و با متقاضیان زیادی مواجه شد. این هلدینگ مدیریت چند نیروگاه شامل نیروگاه گیلان، نیروگاه کاسپین، نیروگاه ارومیه و شرکت مولد نیروگاهی هریس را در اختیار دارد و با ایفای نقش مناسبی که در صنعت تولید برق کشور و رفع نیازهای کشور داشته، از حاشیه سود خوبی هم برخوردار است.
مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید افزود: بازوی اجرایی بانک سپه در بازار سهام از دو شرکت تامین سرمایه امید و سرمایه گذاری توسعه گوهران امید به عنوان دو شرکت دیگر وابسته یاد کرد که سهام این دو شرکت هم بزودی در بازار سهام عرضه خواهد شد.
به گفته وی، تامین سرمایه امید با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومان نخستین نماینده صنعت خدمات بانکداری، سرمایه گذاری و تامین مالی است که وارد بازار سرمایه می‌شود. این شرکت تامین سرمایه تاکنون فعالیت‌های خوب و مناسبی در حوزه تامین مالی پروژه‌های بزرگ از طریق جذب فاینانس و انتشار اوراق مشارکت و صکوک داشته و ده‌ها مورد ارزشگذاری سهام و اداره صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و سبد گردانی را هم در کارنامه خود دارد.
وی ادامه داد: سهام تامین سرمایه امید نیزدر آینده ای نزدیک در بازار سهام عرضه خواهد شد.
مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید همچنین از سرمایه گذاری توسعه گوهران امید به عنوان نزدیک ترین شرکت زیرمجموعه جهت عرضه اولیه سهام در بازار سرمایه یاد کرد و افزود: گوهران امید شرکتی کاملا شفاف در صنعت واسطه گری مالی به شمار می‌رود، چرا که این شرکت با اصلاح ساختار خوبی که سال گذشته انجام داد، دارایی‌های غیر مولد خارج از بورسی را از پرتفولیوی خود خارج کرده و در حال حاضر هیچ گونه دارایی غیر بورسی ندارد، از این رو تمام دارایی‌ها و ارزش همه سهام حاضر در سبد سهام شرکت کاملا شفاف و مشخص است و NAV این شرکت سرمایه گذاری هم بدون هیچ گونه ضریب خطایی قابل تشخیص می‌باشد.
به گفته وی، گوهران امید سهام حدود ۷۰ شرکت بورسی را در پرتفولیوی خود گنجانده که غیر از شرکت کارت اعتباری کیشسهام مابقی شرکت‌ها غیر مدیریتی است. در واقع ماموریتی که برای گوهران امید پیش بینی شده، استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری در بازار سهام در قالب دریافت سود ناشی از خرید و فروشسهامcapitalgain) و سود مجامع(DPS) است و با توجه به تیم مجربی که در شرکت گوهران مستقر است، این روش اداره شرکت، سرمایه گذاری توانسته عایدی خوبی را به همراه داشته باشد.
مدیر عامل شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید خرید و فروش سهام در بورس را ناشی از تفکر مدیریت عالی بانک سپه برای عدم بنگاهداری دانست و عنوان نمود: درنظر است که انشااله شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید بتواند در کنار فعالیت‌های چالاکانه در بازار سهام در آینده ای نزدیک با تشکیل صندوق بازارگردانی به یکی دیگر از وظایف خود یعنی رصد و حمایت از سهام وابسته به مجموعه امید در بازار سرمایه عمل نماید.
به گزارش سنا، وی در ادامه گفت: شفافیت پرتفولیوی گوهران امید که به واقع نقطه متمایز کننده این شرکت سرمایه گذاری در مقایسه با سایر شرکت‌های صنعت است، سبب شده که بتوان در شرایط کنونی بدون انحرافی  به خالص  ارزش دارایی‌های ۱۳۰ تومانی برای هر سهم این  شرکت دست یافت.
مدیرعامل سرمایه گذاری امید، سرمایه گذاری در توسعه گوهران امید را برای سرمایه گذاران ریسک گریز مناسب توصیف کرد و گفت: از آن جا که همه فعالیت‌های شرکت در بورس  براحتی قابل رصد، ارزشیابی و ارزیابی استو شرکت فاقد هر گونه مشکل مالیاتی،وثایق و یا مشکلات ثبتی و حقوقی است، سرمایه گذاران  ریسک گریز می‌توانند با اطمینان در این شرکت سرمایه گذاری کنند.
عسکری در پایان با بیان این که تا قبل از پایان خرداد ماه جاری ۱۰ درصد از سهام گوهران امید  در بازار اول  فرابورس عرضه اولیه خواهد شد، گفت: شرکت گوهران امید در سند استراتژیک شرکت سرمایه گذاری امید دارای ماموریت‌های ویژه ای  همچون بازار گردانی سهام زیر مجموعه، تجهیز نقدینگی برای استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری در  بورس و تبدیل شرکت به یکهلدینگ مالی است.
گفتنی است، سرمایه گذاری توسعه گوهران امید با سرمایه۲۰۰ میلیارد تومان قبل از ۳۱ خرداد ماه سال جاری در بازار سهام عرضه خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*