اخبار تصادفی

فرصت‌ها و چالش‌های “فلوله”

محمدحسین فلاح طی سال‌های ۱۳۶۳ تا ۶۵ مدیرعامل و از سال ۱۳۶۵ الی ۱۳۹۲ رئیس هیات مدیره شرکت لوله و ماشین سازی بود که با حدود ۵۵ سال قدمت یکی از شرکت‌های تولیدی حاضر در بورس است.
وی که درحال حاضر مدیرعامل توسعه صنعتی مشفق با مالکیت بیش از ۶٫۲ درصد "فلوله" است با بررسی گذشته لوله و ماشین سازی ، فرصت‌ها و چالش‌های این شرکت با سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی را تشریح کرد.
فلاح دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی دانشگاه شریف و دانشگاه Mc Master کانادا بوده و دارای سوابق مدیریتی در شرکت‌هایی چون نورد و لوله اهواز، هپکو، موتوژن، جمکو، فولاد اسفراین، صنعتی سپاهان، سازمان مدیریت صنعتی، سرمایه گذاری شریف و… است.
* تاریحچه ای از یکی قدیمی‌ترین شرکت‌های تولیدی در سطح ملی
وی با اشاره به گذشته این شرکت بورسی گفت: لوله و ماشین سازی یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولیدی در سطح ملی است که بعد از جهانی شدن مصرف لوله‌های چدنی از نوع شدن داک تیل (چدن نشکن) برای مصرف آبرسانی مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت ماشین سازی ایران (سابق) که در جاده تهران نو نزدیکی ترمینال شرق فعلی فعالیت داشت در دهه ۴۰ شمسی اقدام به تأسسیس کارخانه لوله سازی در جاده ساوه و در محلی معروف به تپه سفید که اکنون بر جاده ساوه و در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد ، کرد و نام شرکت نیز به لوله و ماشین سازی ایران تغییر یافت.
فلاح ادامه داد: به رغم سه دوره فراز و فرود اقتصادی بعد از انقلاب و آسیب دیدن گروه‌های صنعتی بزرگی که ابتداء ملی شدند و چون نتوانستند در مقابل تحولات اقتصادی کشور دوام بیاورند برخی از آنان مانند گروه صنعتی کفش ملی منحل شدند،خوشبختانه این شرکت همچنان فعال و رو به رشد است که ناشی از ثبات مدیریت و حضور مدیران قدیمی، با تفکراستراتژیک برای اداره آن ، وجود زیرساخت‌های تکنولوژی و برخوداری از اعتماد عمومی‌است.
رئیس هیات مدیره ۲۷ ساله این شرکت ادامه داد: در اولین تحولات اساسی شهر تهران در بعد ازانقلاب، مدیریت شرکت از فرصت‌های بوجود آمده استفاده کرد و طی آن با درآمد حاصل از فروش زمین کارخانه جاده تهران نو، اقدام به خرید زمینی مناسب به مساحت ۲۰ هکتار در شهر صنعتی شمس آباد ( بعد از فرودگاه امام خمینی) کرد که درحال حاضر ارزش آن ۱۵ برابر قیمت خرید اولیه است.
فلاح افزود: در زمین مذکور سرمایه گذاری وسیعی انجام شد که یکی از آن‌ها خرید و نصب ماشین آلات و تجهیزات ساخت لوله از چدن نشکن (داکتیل) تا ۲ هزار میلیمتر( ۲متر) است که مورد مصرف در سیستم‌های آبرسانی از دریاها و دشت‌ها به شهر‌های بزرگ بوده و خرید و نصب خط مدرن برای تولید پره‌های دیگ شوفاژ و قطعات صنعتی است.
پاسخ به ارزش جایگزینی "فلوله"
وی در برابر این سئوال که با این اوصاف ارزش جایگزینی "فلوله" چه میزان است گفت: واقعیت این است که در مورد ارزش جایگزینی، نمی‌توان در مورد شرکت قدیمی‌مانند "فلوله" مانند سایر شرکت‌ها نگاه کرد. چرا که این شرکت علاوه براینکه یک برند ملی است در بین سایر کارخانجات مشابه در خارج از کشور یک برند شناخته شده بوده و در بازارهای خاورمیانه نیز جایگاه ویژه ای را دارا است و امکانات موجود در این شرکت سرمایه گذاری مطئمن و قابل اتکائی است.
وضعیت فعلی و ظرفیت‌های بالقوه شرکت
مدیرعامل توسعه صنعتی مشفق در مورد وضعیت فعلی هم توضیح داد: لوله و ماشین سازی در شرایط کنونی در مرحله ایی قرار دارد که علی رغم نیاز مبرم کشور به آبرسانی و حداکثر صرفه جوئی در جلوگیری از هدر رفت آب به دلایل اقتصادی داخل کشور که اهل فن می‌دانند ، نمی‌تواند به درستی و تام و کمال از امکانات ساخت لوله و بالقوه خود استفاده کند.
فلاح افزود: چرا که این شرکت به دلیل ماهیت و نوع فعالیتی که دارد، وابسته به اقتصاد ملی است و باید کمربند خود را برای یک حرکت شتابان محکم ببندد که انشاالله در حرکت پسا برجام که مشکلات اقتصادی در جهت رشد اقتصاد حل و فصل خواهد شد بتواند پاسخ گوی تقاضاهای بالفعل در آمده باشد.
باید مطمئن بود که قطعا" دولتمردان نیز نمی‌توانند در شرایط کنونی کشور به بحران آب که در منطقه خاور میانه بروز کرده و به کشور و اکثر استانهای آن رسیده بی تفاوت باشد.
وی ادامه داد: با این همه لوله و ماشین سازی موقعیت‌های دیگری مانند تولید سایر محصولات از جمله تولید دیگ‌های شوفاژ، اتصالات و غلطک‌های مورد نیاز کارخانجات نورد را دارد که هرچند حجم تولیدی آنها نسبت به توان تولید لوله زیاد نیست، اما به دلیل ایجاد ارزش افزوده بالائی که دارد هزینه‌های سربار شرکت را جذب کرده و در شرایط فعلی که دولت بوجه لازم برای خرید تمام لوله‌های مورد نیاز خود را ندارد، مانع از زیاندهی شده و هنگام بحران می‌تواند از تعدیل نیروی انسانی جلوگیری کند. همچنین هرچند که طی سال‌های اخیر سود آوری شرکت  کم و قطره چکانی شده است.
فلاح یکی دیگر از ظرفیت‌های بالقوه شرکت را حدود ۵۵ هزار متر مربع زمین‌های موجود کارخانه فعلی دانست که بر جاده ساوه و در منطقه تجاری مسکونی تپه سفید واقع شده که در آینده نزدیک شرکت در تدارک نقل و انتقال ماشین آلات و تجهیزات آن به کارخانه شمس آباد بوده و اقدامات لازم برای تفکیک آن برای فروش آن نیز درحال اتمام است.
مهمترین چالش "فلوله"
فلاح در برابر این سئوال که مهمترین چالش لوله و ماشین سازی چیست گفت: درحال حاضر مهمترین چالش این شرکت برای تولید و فروش لوله نقصان تخصیص و تأمین بودجه‌های عمرانی برای شرکت‌های آبفا است. شرکت از نظر توان مدیریت و تکنولوژی تولید (نرم افزاری) و تجهزات تولیدی (سخت افزاری) مشکل غیر قابل حلی ندارد چرا که مدیریت با درایت و درو اندیشی که از چند سال پیش داشته و شناختی که از زیرساخت‌های کلان کشور پیدا کرده بود از همان موقع اقدام به سرمایه گذاری برای تولید لوله‌هایی با قطر  1.2، ۱٫۶ میلیمتری و حتی ۲ متری کرده اما متأسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی که در چند سال گذشته برای بودجه‌های عمرانی بوجود آمده، هنوز بهره برداری از همه این امکانات برای شرکت میسر نشده است.
لوله و ماشین سازی چند درصد سهم بازار را دارد
وی درباره سهم بازار این شرکت هم گفت: به رغم عدم واردات در دو سال اخیر، لوله و ماشین سازی به همراه یک شرکت دیگر دارای ظرفیت ۱۵۰ و ۷۰ هزار تنی هستند اما در برابر این ظرفیت ۲۲۰ هزار تنی، این دو شرکت تنها ۳۰ هزار تن فروش داشته اند. این وضعیت ناشی از حال ناخوش اقتصاد ملی است.
فلاح افزود: با این اوصاف طی ۴ سال اخیر سرمایه گذاری قابل توجهی در حوزه آبرسانی کشور نشده، ولی پروژه‌های خوبی به صورتBOT ((ساخت ، بهره برداری و انتقال) در دولت تصویب شده و فقط لازم است که دولت اندکی به موضوع بحران آب جدی تر نگاه کرده وسرعت لازم را در تخصیص و تزریق  منابع مالی برای این موضوع مهم بدهد. در این صورت است که اهمیت نقش این صنعت و بخصوص شرکت لوله و ماشین سازی ایران به عنوان پرچم دار این صنعت به خوبی نمایان خواهد شد.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم به طور عملی موضوع را بررسی کنیم، می‌توانیم پروژه‌های BOT را که دولت عملیاتی کرده و "فلوله" به رغم کمبود نقدینگی و بالا بودن مطالبات از دولت، سراغ این نوع پروژه‌ها رفته که سود خوبی را در سال‌های آینده برای شرکت تأمین خواهد کرد. این موارد با توجه به الزامات و مقررات سازمان بورس اوراق بهادار اصولا" باید بعد از نهایی شدن افشاء شود. دراین میان جا دارد از مدیران این شرکت تقدیر شود که در هر زمانی که لازم بوده اطلاعاتی را که لازم بوده افشا کرده اند.
"فلوله" توان جذب منابع سرمایه خارجی را دارد اما…
مدیرعامل اسبق لوله و ماشین سازی ایران درباره جذب سرمایه گذار خارجی هم توضیح داد: فعلا" با توجه به مخالفت‌های داخلی و خارجی که با برجام می‌شود، سرمایه گذار خارجی به رفتارهای محتاطانه و صبوری تشویق می‌شود که تا رفع آخرین متغیرهای کم کردن ریسک خود در حوزه سرمایه گذاری تأملی دور اندیشانه داشته باشد ولی این شرکت بالقوه قابلیت جذب منابع و سرمایه خارجی را در آینده دارد اما نه در افق یکی دو سال آینده.
۳ توقع صنعت گران از سرمایه گذاران خارجی
فلاح ادامه داد: صنعت گران داخلی از سرمایه گذاران خارجی سه توقع دارند که شامل افزایش سهم بازار محصولات ، تزریق منابع مالی به دلیل کمبود نقدینگی سال‌های اخیر و ورود تکنولوژی نه به معنای سخت افزاری بلکه ( نرم افزاری) دانش روز و منابع مالی و عملیاتی در سهم بازار است.
صادرات گذشته و حال "فلوله"
وی درباره صادرات لوله و ماشین سازی هم گفت: این شرکت در سال‌های گذشته و حتی زمان صدام حسین، صادرکننده اصلی لوله به عراق بوده و برند آن در قطر کاملا" پذیرفته شده اما در سال‌های اخیر به علت مسائل سیاسی و نظامی‌مخصوصا" داعش، صادرات محصول کاهش یافته و از ۲۲ میلیون دلار در سال به حدود یک میلیون دلارکاهش یافته است.

 

تهیه و تدوین در مشاور سرمایه گذاری نوین
https://telegram.me/nibbroker

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*