اخبار تصادفی

فروش ۲۰۰ میلیارد تومان صکوک در یک دقیقه!

سید مجید صدری مدیر عامل رایتل با اشاره با استقبال سرمایه‌گذاران در جذب اوراق صکوک ۲۱ درصدی رایتل در بازار اوراق بدهی بورس تهران گفت: صبح امروز دو میلیون ورقه از اوراق صکوک اجاره رایتل به ارزش اسمی‌هر ورقه یکصد هزار تومان، به ارزش کل ۲۰۰ میلیارد تومان توسط بیش از ۵۰۰ کد معاملاتی در بورس تهران خریداری شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی افزود: شرکت تامین سرمایه امین به عنوان بازار گردان این صکوک اجاره رایتل تعیین شده و عرضه این اوراق در نماد معاملاتی "صایتل ۹۰۲" با توجه به استقبال سرمایه گذاران در کمتراز یک دقیقه به فروش رسید.

به گفته این مقام مسئول؛ پذیره نویسی صکوک اجاره رایتل به منظور تأمین مالی بخشی از منابع مورد نیاز خرید تجهیزات و سایر هزینه‌های مربوط به راه اندازی سایت‌های مخابراتی پس از درج در فهرست نرخ‌های بازار اوراق بدهی از امروز سهشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۵ در بورس اوراق بهادار تهران آغاز و پس از استقبال سرمایه گذاران در کمتراز یک دقیقه به فروش رسید.

وی افزود: صکوک اجاره رایتل با سر رسید ۴ ساله با نرخ سود ۲۱ درصدی به صورت روز شمار بوده و سود آن ماهانه پرداخت می‌شود. همچنین متعهد پذیره نویس و بازارگردان این اوراق ۲۰۰ میلیارد تومانی، شرکت تامین سرمایه امین و ضامن؛ شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی معرفی شده اند.

 در عین حال ، مدیرعامل تامین سرمایه امین نیز در گفت و گو با فارس با اعلام عرضه ۲۰۰ میلیارد تومانی اوراق اجاره رایتل در روز جاری، گفت: این اوراق چهارساله، قابل معامله در بورس و معاف از مالیات است.

علی سنگینیان هدف از عرضه اوراق مزبور را تأمین منابع لازم جهت انجام طرح‌های توسعه و خرید تجهیزات به منظور توسعه شبکه توسط رایتل عنوان کرد و گفت: معاملات ثانویه این اوراق از طریق شبکه کارگزاران مورد تائید سازمان بورس و بر اساس ضوابط حداکثر ۱۰ روز کاری پس از پایان عرضه اولیه صورت می‌گیرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*