اخبار تصادفی

لبخند رینگ طلا به موضع فدرال رزرو

 بر اساس این گزارش، اقتصاد امریکا در ماه مه، ۳۸هزار شغل غیرکشاورزی ایجاد کرد که کمتر از میزان مورد پیش بینی اقتصاددانان و کمترین رشد اشتغال در بیش از پنج سال گذشته بود. این آمار احتمال عدم افزایش نرخ‌های بهره امریکا تا ماه ژوییه توسط فدرال رزرو را تقویت کرد. براساس این گزارش اونس طلا افزایش یافته و در پی آن در بورس کالای ایران نیز سکه آتی با افزایش تقاضا روبه‌رو شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل ، به دنبال اظهارات مهم رییس فدرال رزرو امریکا در نشست کمیته مالی کنگره امریکا، قیمت جهانی طلا از روز پنج‌شنبه هفته گذشته افزایش یافت. این سخنان موید این نکته بود که فعلا تصمیمی‌برای افزایش نرخ بهره ندارد و این مساله موجب افزایش تقاضای طلا در سطح جهانی شد و قیمت اونس طلا از ۱۲۱۳دلار در هفته گذشته به ۱۲۵۵دلار رسید.

از طرف دیگر آمار ضعیف اشتغال به ارزش دلار در برابر سایر ارزهای بزرگ ازجمله ین لطمه زد. قوی شدن ین خبر بدی برای صادرکنندگان ژاپنی است؛ زیرا به رقابت‌پذیری آنها در بازارهای خارجی ضربه می‌زند. دلار حدود ۱۰۷ین معامله شد در حالی که پیش از انتشار آمار اشتغال در روز جمعه حدود ۱۰۹ین بود. براساس این اظهارات ارزش دلار نیز به کمترین حد خود در ۱۵ماه اخیر رسید.

در دو روز گذشته، تقاضای خرید طلا با تند شدن شیب صعودی اونس افزایش یافت. حجم معاملات آتی سکه دیروز در بورس کالای ایران به ۹هزار و ۷۰۴ قرارداد و ارزش آن به بیش از یک هزار و ۳۱میلیارد ریال رسید که نسبت به روز دوشنبه هفته جاری رشد ۴۵درصدی را تجربه کرد، چراکه طی این روز حجم معاملات به ۶ هزار ۶۸۶ قرارداد رسیده بود. به این ترتیب دیروز بازار نقدی و آتی سکه در بورس کالای ایران تحت تاثیر بهای اونس جهانی، نسبت به روز‌های گذشته نوسان کمتری را تجربه کرد.

براساس آمار معاملات بورس کالای ایران طی روز سه‌شنبه، بهای سکه در هر ۵سررسید آتی، افت اندکی را به ثبت رساندند، به‌طوری‌که سکه در سررسید تیر ماه با نرخ یک میلیون و ۱۳هزار تومان معامله شد و افت ۳۳درصدی را تجربه کرد، همچنین سکه تحویل شهریورماه نیز با کاهش ۴۸درصدی به قیمت یک میلیون و۲۲هزار تومان رسید. این در شرایطی است که قرارداد تحویل آبان با قیمت یک میلیون و ۳۲هزار تومان معامله شد و با کاهش ۴۷درصدی روبه‌رو شد.

از طرفی سکه تحویل دی نیز با ۰٫۴۸درصد افت به قیمت یک میلیون و ۴۸هزار تومان به فروش رسید. در پایان سررسید اسفند ماه با نرخ یک میلیون و ۶۳هزار تومان معامله شد و کاهش ۰٫۶۵درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه در بازار نقدی طی روز سه‌شنبه، تحت متغیر تاثیرگذاری همچون اونس جهانی با سه هزار تومان افت با قیمت یک میلیون و ۴هزار تومان به فروش رسید. این در حالی است که نیم سکه با ۵هزار تومان نزول ۵۰۵هزار تومان معامله شد.

 دادوستد سکه آتی طی روز گذشته
در زمان تنظیم گزارش، قیمت سکه‌های طلای آتی نسبت به روز قبل از آن به‌صورت میانگین با ۰٫۶درصد افزایش روبه‌رو شدند. قرارداد آتی سکه تحویل تیرماه ۱۳۹۵ با نماد GCTR95 با ۰٫۴۹درصد رشد با ۲۳ قرارداد به ارزش۲۳میلیون و ۳۹۳هزار ریال روز گذشته دادوستد شد. موقعیت‌های باز این نماد ۸۶۵مورد بود ارزش هر سکه آتی تحویل تیرماه ۱۰٫۱۸۰٫۰۰۰ریال بود

سکه تحویل ۲۷شهریورماه سال ۱۳۹۵ روز گذشته با افزایش قیمتی ۰٫۷۲درصد مواجه شده و به رقم ۱۰٫۲۷۵٫۰۰۰ریال رسید. روی این قیمت حدود ۲۸قرارداد به ارزش ۲۸میلیون و ۷۸۶هزار ریال دادوستد شد تعداد موقعیت باز این نماد نیز ۱۴۴۷مورد بود. قرارداد آتی سکه طلا تحویل ۲۴آبان ماه سال ۱۳۹۵ روز گذشته با ۰٫۷۲درصد افزایش به رقم ۱۰٫۴۰۰٫۰۰۰ریال رسید که روی این قیمت حدود ۲۰قرارداد دادوستد شد تعداد موقعیت باز نیز ۱۵۵۳مورد بود.

روز گذشته، روی نماد GCDY95 با تحویل ۲۵دی‌ماه سال ۱۳۹۵، حدود ۱۱۲۷قرارداد به ارزش ۱۱۸هزار و ۸۱۵میلیون ریال دادوستد شد. قیمت این نماد با ۰٫۶۶درصد افزایش نسبت به روز قبل از آن به رقم ۱۰٫۵۵۰٫۰۰۰ریال رسید. تعداد موقعیت باز این نماد ۴۰۲۷مورد بود.

سکه آتی تحویل ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ با نماد GCES95 روز گذشته با ۰٫۹درصد افزایش به رقم ۱۰٫۷۳۵٫۰۰۰ریال رسید که با این قیمت حدود۶۱۳۱ قرارداد به ارزش ۶۵۶هزار و ۶۲۱ میلیون ریال دادوستد شد. تعداد موقعیت باز روی این نماد ۹۳۲۵مورد بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*