اخبار تصادفی

مدیرعامل پست‌بانک برکنار شد/ تعیین سرپرست با حکم وزیر ارتباطات

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شرکت مشمول اصل ۴۴ پست بانک در شرایطی از زمان ورود به بورس تا واگذاری سهام و مدیریت و برگزاری مجمع و غیره با چالش مواجه شد و این شرکت به تازگی با تغییر و تحولاتی در حوزه مدیریت مواجه شده است.

براساس این گزارش، در پی برگزاری مجمع فوق‌العاده‌ ۲۶ مرداد، ترکیب هئیت مدیره جدید پست بانک بعد از ماه‌ها کش و قوس مشخص شد و طی آن وزارت اقتصاد به نمایندگی از دولت، دو شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت گیلان و آذربایجان شرقی ، مدیریت سرمایه‌گذاری بانک ملی ایران به همراه شرکت سهامی‌بیمه ایران ، ۵ عضو حقوقی هیئت مدیره پست بانک را تعیین کردند.

در این میان صلاحیت مرتضی دستجانی فراهانی، حسن علی ضیایی و حمزه پور توسط بانک مرکزی تایید شده، ولی تایید دو عضو حقیقی دیگر تاکنون نهایی نشده است.

این در حالی است که آخرین تحولات شرکت بورسی و مشمول اصل ۴۴ پست بانک با تغییر مدیرعامل و سرپرستی فراهانی با حکم وزیر ارتباطات همراه شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، از روز گذشته نام محبیان عراقی مدیرعامل تا چند روز گذشته پست بانک از سایت این شرکت حذف شده است، از طرفی دیگر طی حکمی‌توسط محمدحسن نامی‌وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،مرتضی دستجانی فراهانی به سمت «سرپرست پست بانک ایران» منصوب شده است.

در این حکم که براساس پیشنهاد و تأییدیه معاون نظارتی بانک

مرکزی جمهوری اسلامی‌صادر شده، آمده است:

بدین وسیله جنابعالی را با توجه به سوابق و تجارب مدیریتی به عنوان سرپرست موقت این بانک منصوب می‌نمایم. امید است در جهت تحقق اصول چهارگانه دولت خدمتگزار شامل؛ عدالت گستری، مهرورزی، خدمت به بندگان خدا، پیشرفت و تعالی مادی و معنوی کشور و همچنین نصب العین قراردادن تقوای الهی برابر چارچوب شرح وظایف محوله جدیت و تلاش وافری را ایفاء نمائید. توفیق شما را در تقویت عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی‌ایران تحت زعامت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای (حفظه الله) از درگاه خداوند متعال مسألت می‌نمایم.»

برپایه این گزارش، هم اکنون درسایت پست بانک نام علی نعمتی و عادل قبادی زاده به عنوان دو عضو حقیقی هیئت مدیره درج شده است.

سهام پست‌بانک بعد از کش و قوس و کشف قیمت ۲۳۰ تومانی هر سهم در ۱۱ آبان سال ۸۹ و واگذاری حدود ۱۰ درصد سهام  وارد بورس شده، اما این شرکت ۵۶ میلیارد تومانی به دلیل بروز وقایعی عنوان پر چالش‌ترین و درعین حال عجیب‌ترین شرکت مشمول اصل۴۴ را به خود اختصاص داده است.

این شرکت علاوه بر مباحث مدیریتی تاکنون مجمع سالانه دوسال مالی۸۹ و ۹۰ را برگزار نکرده و بازدهی سهام آن در سال جاری با منفی ۸ درصد مواجه شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*