اخبار تصادفی

معافیت برخی پالایشگاه‌ها از پرداخت سهم صندوق توسعه ملی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌امروز پالایشگاه‌هایی که خوراک خود را به قیمت ۹۵ درصد فوب خلیج‌فارس خریداری می‌کنند، از پرداخت سهم ۲۶ درصدی صندوق توسعه ملی معاف کردند.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌امروز در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه ۹۲، مصوب کردند که پالایشگاه‌هایی که خوراک خود را به قیمت ۹۵ درصد فوب خلیج‌فارس خریداری می‌کنند، از پرداخت سهم ۲۶ درصدی صندوق توسعه ملی معاف می‌شوند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از واحد مرکزی خبر، نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز در جریان بررسی موارد مانده لایحه بودجه در بخش درآمدی بر اساس پیشنهاد کمیسیون تلفیق مقرر شد پالایشگاه‌هایی که خوراک نفت خام و میعانات گازی را به نسبت سهم صادرات فرآورده‌های خود به قیمت ۹۵ درصد فوب خلیج‌فارس خریداری و بهای آن را به صورت ارز و از طریق بانک مرکزی به حساب‌های مورد تایید خزانه واریز می‌کنند از پرداخت سهم ۲۶ درصدی صندوق توسعه ملی معاف هستند. این مصوبه مربوط به جزء یک بند ۳بود که پیش از این مراعا مانده بود.

مجلس پیش از این در تبصره ۲ بند ۲ ۳ لایحه بودجه مصوب کرده بود که شرکت‌ها و پالایشگاه‌های غیردولتی هم باید سهم ۲۶ درصدی صندوق توسعه ملی را پرداخت کنند با این استدلال که این پالایشگاه‌ها خوراک خود را به قیمت ۱۷ و ۳۴ دلار دریافت می‌کنند اما بعد از اینکه وزارت نفت اعلام کرد شرکت‌ها و پالایشگاه‌های غیردولتی خوراک خود را به قیمت ۹۵ درصد فوب خلیج فارس خریداری می‌کنند، این مصوبه مجددا در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت و به این شکل تصویب شد که پالایشگاه‌هایی که خوراک‌شان را با قیمت ۹۵ درصد فوب خلیج‌فارس خریداری می‌کنند از پرداخت سهم ۲۶ درصدی صندوق توسعه معاف هستند. این مصوبه کمیسیون تلفیق، امروز در صحن علنی مجلس نیز به تصویب نمایندگان رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*