اخبار تصادفی

نامه سرگشاده یک سهامدار به رئیس سازمان بورس

نامه سرگشاده یک سهامدار به رئیس سازمان بورس

خبرگزاری فارس: یک سهامدار حقیقی با ارسال نامه سرگشاده‌ایی از رئیس سازمان بورس خواست نماد معاملاتی شرکت مشمول اصل ۴۴ پالایشگاه تهران هرچه سریعتر باز شود.

                        سهامدار به رئیس سازمان بورس" src="http://ebours.ir/wp-content/uploads/2012/12/13901017145616_PhotoA.jpg" alt="خبرگزاری فارس: نامه سرگشاده یک سهامدار به رئیس سازمان بورس" />

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس،در پی عرضه اولیه ۵ درصد معادل ۳ میلیون و ۶۱ هزار سهم پالایشگاه تهران در ۱۹ مهر ، هر سهم این شرکت مشمول اصل چهل و چهار، ۷۵۰۰ تومان هر سهم کشف قیمت شد و بعد از ۸ روز کاری به بیش از ۱۰ هزار و ۵۵۳ تومان رسید تا عنوان گران ترین عرضه اولیه همه شرکت‌های بورسی و مشمول اصل۴۴  و همچنین گران ترین سهام تاریخ بازار سهام را از آن خود کند.

اما به دلیل وجود ابهاماتی نماد این شرکت در ۳۰ مهر بسته شد و به دلیل لزوم ارایه اطلاعات مورد نظر سازمان بورس تاکنون بسته مانده و امیرحمزه مالمیر مدیر اداره نظارت بر ناشران توصیحاتی درباره این شرکت و بازگشایی نماد آن به فارس داده بود.

در این میان یکی از سهامداران حقیقی این شرکت فرابورسی با ارسال نامه‌ای سرگشاده ، ضمن اعلام گلایه‌هایی از رئیس سازمان بورس خواست نماد معاملاتی این شرکت هرچه سریعتر باز شود.

متن این نامه برخی بخش‌های آن تعدیل شده به شرح ذیل است:

جناب آقای صالح آبادی ریاست محترم سازمان بورس اوراق بهادار

با سلام و احترام

نمی‌دانم از کجا باید شروع کنم و چگونه بنویسم .این نامه باید رسمی‌باشد یا بصورت درددل یک سهامدار جز با ریاست سازمان بورس؟آنچه از شما می‌خواهم دادرسی این سهامدار جز از تصمیم گیری‌های سلیقه ای و دخالت‌ها است.

من سهامدار شرکت اصل  چهل و چهاری بنام پالایشگاه تهران با نماد “شتران”هستم که حدود ۱۰ روز بعد از عرضه اولیه در بورس نماد آن متوقف گردید و تا امروز متوقف می‌باشد.آنهم به دلیل شفاف نبودن اطلاعات!!!

شفاف نبودن اطلاعات شرکتی که کمتر از ۱۰ روز از عرضه آن در فرابورس می‌گذشت و مطمینا کار کارشناسی زیادی از طرف حسابرسان شرکت و سازمان خصوصی سازی و کارشناسان سازمان بورس و شرکت فرابورس بروی آن صورت گرفته بود تا آماده عرضه به عموم گردد و در راستای سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی که موردتایید و تاکید مقام معظم رهبری نیز می‌باشد گامی‌دیگر برداشته شود.

این سهم همانند سهام دیگر پالایشگاهی مثل پالایشگاه اصفهان و پالایشگاه شیراز متوقف می‌باشد.اداره نظارت بر ناشرین بورسی بعد از اعتراضات گسترده سهامداران جز این سهام اعلام کرده در یک بند حسابرسی این شرکت‌ها که ناشی از طلب آنها از شرکت پالایش و پخش می‌باشد این سهام متوقف شده و تا رفع این ابهام متوقف باقی خواهند ماند.

حال سئوال و ابهام من در اینجاست که اگر واقعا به دلیل ابهام در گزارش حسابرسی این سهم متوقف شده  پس چرا شرکت پالایشگاه بندرعباس که از همین گروه می‌باشد و حتما طلبی هم از شرکت پالایش و پخش دارد متوقف نمی‌شود؟ چرا پالایشگاه بندرعباس بعد از شفاف سازی مدیر عامل شرکت مبنی بر اینکه اتفاق خاصی در شرکت نیفتاده و این شرکت تعدیل سودی ندارد همچنان به یکه تازی و معاملات میلیاردی خود با پی بر ای ۲۲ ادامه می‌دهد تا در راستای منافع گروهی خاص همچنان  تقاضای خرید گروه پالایشگاهی را در نبود رقیبی نصیب خود سازد؟

مگر پالایشگاه بندرعباس در بند حسابرسی خود در خصوص سهم صندوق توسعه ملی دچار ابهام اساسی نیست؟آیا تمام شرکت‌های بورسی کاملا شفاف هستند ؟ آیا کل گروه پتروشیمی‌در محاسبه نرخ خوراک خود با ابهام مواجه نیست؟ آیا گروه سنگ آهنی در خصوص محاسبه حقوق دولتی معادن با ابهام مواجه نیست؟

آیا سهم مپنا در خصوص دریافت طلب خود از دولت با ابهام مواجه نیست؟آیا گروه ایران خودرو در خصوص واگذاری و فروش سهام بانک پارسیان با ابهام مواجه نیست؟ آیا گروه معادن روی با ابهام در خصوص واگذاری معدن انگوران مواجه نیست؟ ده‌ها و شاید صدها ابهام دیگر در صنایع کوچک و بزرگ بورس که اگر بخواهیم آنها را برطرف کنیم باید بورس اوراق بهادار را تعطیل کنیم تا به این ابهامات رسیدگی شود.

جناب آقای صالح آبادی

اداره نظارت بر ناشرین بورسی می‌تواند نظر خود را در خصوص یک سهم یا یک بند از گزارش یک شرکت بصورت رسمی‌از سایت کدال اعلام کند تا سهامداران با توجه به ریسک پذیری خود در خصوص خرید ،نگهداری یا فروش یک سهم در کنار سایر پارامترها تصمیم گیری کنند نه اینکه به دلایل سلیقه ای که بر یک شرکت یا گروه قابل اعمال است و بر شرکت یا گروه دیگر قابل اغماض و چشم پوشی است ،نماد سهام را متوقف کند و متوقف نگه دارد.

آیا پاسخ اعتماد سرمایه گذراران خرد به اصل ۴۴ و سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس به عنوان متولیان اجرای فرمان مقام معظم رهبری این می‌باشد ؟

من ازشما به عنوان ریاست سازمان بورس استدعا دارم وکیل این سهامدار جز و هزاران سهامدار جز دیگر باشید و شخصا پیگیری نمایید تا هر چه سریعتر نماد شرکت تازه وارد بازار بورس ایران پالایشگاه تهران و باقی سهام پالایشگاهی بورسی بازگشایی گردد. البته به همراه نظر کارشناسی اداره نظارت بر ناشرین بورسی. تا هم امنیت سرمایه سهامداران جز تامین شود و هم شفافیت قیمتی سهام تامین گردد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*