اخبار تصادفی

نزول بیمه‌ای‌ها پس از یک دوره رشد

شاخص بیمه‌ای‌ها از دی‌ماه ۹۴ وارد یک سیکل صعودی قوی شده و در این مدت بیش از ۳۰درصد رشد کرده است. طی هفته جاری شاخص این گروه به سقف خط روند مورب رسیده و شاهد افزایش عرضه‌ها و نوسانات شدید در قیمت سهام این گروه بوده‌ایم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، با توجه به اینکه گروه به این مقاومت مستحکم برخورد نموده، به نظر می‌رسد با عنایت به وضعیت عمومی‌بازار قادر به گذشتن از آن نباشد و توصیه می‌شود استراتژی تدافعی در این صنعت اتخاذ نمایید و بیشتر فروشنده باشید؛ زیرا احتمال نزول قیمت‌ها از این سطوح مقاومتی مستحکم رفته‌رفته قوت می‌گیرد.

همچنین سقف ۴۸۰۰ واحد که بالاترین اوج تاریخی در نمودار شاخص این گروه است نیز، باعث دفع رو به پایین قیمت‌ها خواهد شد؛ بنابراین تلاقی دو مقاومت سقفی مورب و اوج تاریخی همانند سدی محکم جلوی رشد قیمت‌ها را خواهد گرفت. شاخص این صنعت برای گذشتن از این محدوده مهم نیاز به اخبار بنیادی – درآمدی بسیار قوی دارد.

 

در شکل دوم، با فرض استمرار این موج صعودی و تقویت نیروهای خرید، انتظار می‌رود قیمت‌ها از سقف تاریخی ۴۸۰۰ واحد بگذرد و شاخص گروه وارد ابر موج ۳ باهدف ۵۷۰۰ تا ۶۳۰۰ واحد گردد. در این صورت نیز توصیه می‌کنم از حجم دارایی‌های خود در این صنعت در سهم‌هایی که در نزدیکی سقف هستند بکاهید، سود خود را از بازار خارج کنید و منتظر تثبیت شاخص بالای ۴۸۰۰ واجد بمانید.

این استراتژی شما را در اوج قیمت‌ها از بازار خارج می‌کند و شما در برابر نزول احتمالی واکسینه می‌کند. همچنین در موج صعودی احتمالی که بالاتر از ۴۸۰۰ واحد است شما را مجدداً وارد بازار می‌کند؛ زیرا معامله گران حرفه‌ای در سقف‌های تاریخی تا ۸۰درصد از حجم سبد خود می‌کاهند و در عقب‌نشینی‌ها به مقاومت مجدداً وارد می‌شوند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*