اخبار تصادفی

نشانه‌هاى رشد شاخص بورس

شاخص بورس تهران در معاملات دومین روز هفته به روند ریزشی خود ادامه داد و تا کانال ۵۷ هزار و ۱۹۸ هزار واحد عقب نشینی کرد اما در پایان معاملات از فضای منفی بورس کاسته شد و نشانه‌های بهبود در بورس تهران ظاهر گشت.

دماسنج بازار سرمایه از ابتدای معاملات امروز روند ریزشی به خود گرفت و تا نزدیکی مرز ۵۶ هزار واحد عقب نشینی کرد اما در انتهای زمان معاملات با بهبود نسبی و جمع آوری صف‌های فروش مواجه شد.

به این ترتیب در تالار شیشه‌ای امروز شاخص بورس تهران اندکی از روند شدید نزولی خود کاست و با ۲۹۳ واحد افت به کانال ۵۷ هزار و ۱۹۸ واحد رسید.

شرکتهای پالایش نفت بندرعباس، بانک ملت، مخابرات، بانک صادرات، بانک پارسیان، پالایش نفت تبریز،فولاد مبارکه و صنایع شیمیایی ایران بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشت و در مقابل شرکتهای مطرحی چون تاپیکو، سرمایه‌گذاری غدیر، بانک پاسارگاد، هلدینگ خلیج فارس، ملی مس و پتروشیمی‌شازند با روند مثبت خود مانع از افت بیشتر شاخص شد.

به این ترتیب در بازار امرو نمادهای فلزی و پتروشیمی‌از روند مثبت در عین حجم کم معاملات بر خوردار شدند و شرکتهای بانکی پس از یک هفته حرکت منفی با صف خرید همراه شدند و روند مثبتی به خود گرفتند به طوری که پس از یک هفته حرکت نزولی و صف‌های فروش سنگین بانکهای پاسارگاد، انصار، تجارت، دی سرمایه و کارآفرین مثبت شده و بانکهای دیگر با جمع شدن صف‌های فروش مواجه شدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، همچنین امروز شرکت‌های کشتیرانی،فرآورده‌های نسوز پارس و آذر آب از بهترین تقاضای خرید و شرکتهای مپنا، پالایشگاه بندرعباس، بانک سینا، سایپا، ایران خودرو، زامیاد و مخابرات از بیشترین تقاضای فروش برخوردار شدند.در بازار فرابورس نیز پالایشگاه لاوان به همراه پالایشگاه تهران و ذوب آهن از بیشترین تقاضای خرید برخوردار بودند.

به این ترتیب در معاملات روز یکشنبه تالار شیشه‌ای بیش از ۳۲۱ میلیون سهم به ارزش ۱۱۱ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه تا سطح ۲۸۱ هزار میلیارد تومان عقب نشینی کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*