اخبار تصادفی

نوسانات اردیبهشتی تالار شیشه‌ای

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، بورس تهران که طی سه ماه آخر سال گذشته رشد چشمگیری را تجربه کرد و به دنبال خبرهای مربوط به انعقاد قراردادهای شرکت‌های داخلی با خارجی‌ها پس از برجام توانست سرمایه گذاران بسیاری را جذب کند، با شروع سال جدید در حالی که انتظار می‌رفت با نزدیک شدن به فصل مجامع در فروردین و اردیبهشت رشد کند اما اتفاقی در اقتصاد رخ نداد و جریانی هم وجود نداشت که موجب رشد بازار شود بنابراین بازار به فاز رکود همراه با نشانه‌های مثبت اندک بازگشت.

به علاوه نمادهای خودرویی که پس از اجرایی شدن برجام رشد کرده و با اقبال روبه رو شدند،  در سال جدید با نوساناتی روبه رو شدند تا جایی که پیش بینی شد که لیدر بازار تغییر می‌کند و گروه دیگری جای خودرویی‌ها را خواهد گرفت اما تا کنون این اتفاق نیفتاده و به نظر می‌رسد که گروه دیگری شرایط لیدری بازار را ندارد.

بر اساس این گزارش بازار سرمایه هفته منتهی به دهم اردیبهشت را با خوش بینی نسبت به  ادامه روند اجرایی شدن برجام با روندی مثبت به پایان رساند.

در هفته  منتهی به هفدهم اردیبهشت  شاخص بورس اوراق بهادار تهران به جز در اولین روز این هفته که اندکی رشد داشت در سایر روزها با افت همراه بود، به طوری که در مجموع شاخص بورس در این هفته با حدود ۳۷۰ واحد کاهش مواجه شد.

شاخص بورس تهران در اولین روز کاری خود در هفته سوم اردیبهشت نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل از آن با ریزش ۶٠٠ واحدی کار خود را آغاز کرد و در پایان هفته نسبت به اولین روز هفته ١۴٠٠ واحد ریزش داشت و در پایان هفته وارد کانال ٧۵ هزار واحدی شد.

بر اساس این گزارش گروه خودرو در این هفته  با نامه مدیر عامل ایران خودرو به سازمان بورس مبنی بر عدم امکان افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و تقاضا برای معافیت مالیاتی شاهد شکل گیری صف فروش برای نماد ایران خودرو و سایر نمادهایی که تحت تاثیر این نماد قرار دارند بود که البته این صف فروش به سرعت جمع شد.

در هفته آخر اردیبهشت ماه نیز شاخص بورس تهران با رشد ۴۳۰ واحدی توانست در کانال ۷۶ هزلر واحدی باقی بماند و به ارتفاع ۷۶ هزار و ۴۱۳ واحدی برسد.

بر اساس این گزارش  کارشناسان بازار سرمایه معتقدند، تا زمانی که در بخش واقعی اقتصاد رونق ایجاد نشود و یا نشانه‌های خروج از رکود پدیدار نشود، ‌بازار سرمایه هم نمی‌تواند رشد هیجانی داشته باشد به طوری که نظر می‌رسد تا اوایل تابستان این وضعیت را در بازار داشته باشیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*