اخبار تصادفی

هفته گذشته بورس چگونه بود؟ +نمودار

شاخص کل بورس در ابتدای معاملات اولین روز معاملاتی هفته جاری(یک‌شنبه)، در ارتفاع ۷۶ هزار و ۸۴ واحدی قرار داشت و با آغاز معاملات این روز، در مسیر صعودی قرار گرفت اما در نهایت در پایان معاملات این روز با غلبه عرضه بر تقاضا و افت صف‌های خرید روند آرام‌تری در پیش گرفت و ۷۶ واحد افزایش پیدا کرد. این شاخص در نهایت در ارتفاع ۷۶ هزار و ۱۶۰ واحدی ایستاد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، معاملات در بازار روز دوشنبه نیز، تنها در نیم ساعت اول به خوبی پیش رفت اما طی معاملات بعد از آن، شاهد پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا شدیم. در انتهای معاملات این روز شاخص کل بورس ۳۱ واحد کاهش پیدا کرد و در ارتفاع ۷۶ هزار و ۱۲۸ واحدی قرار گرفت.

در بازار روز سه‌شنبه نیز، شاخص کل به افت خود ادامه داد و ۲۵۴ واحد کاهش پیدا کرد. این شاخص با افت خود به کانال۷۵ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد و در انتهای معاملات این روز، در ارتفاع ۷۵ هزار و ۸۷۴ واحد قرار گرفت.

اما در آخرین روز معاملاتی این هفته،‌ شاخص کل بازار حدودا دو واحد افزایش یافت و در انتهای معاملات در ارتفاع ۷۵ هزار و ۸۷۶ واحدی قرار گرفت. اما با منفی بودن شاخص کل هم‌وزن مشخص بود که کلیت این بازار منفی است.

به هرحال مهم‌ترین مساله که در بازار این روزهای هفته به چشم می‌خورد کاهش حجم و ارزش معاملات است که با وجود این شرایط نمی‌توان فضای مناسبی را برای بازار متصور بود. به نظر می‌رسد این فضای منفی بازار به دلیل عدم تحقق و عملیاتی شدن برخی مسائل در پسابرجام، عدم عملیاتی شدن اتفاقاتی همانند کاهش نرخ سود بانکی که از همان ابتدای سال منتظر آن بوده‌ایم و موارد مشابه دیگر باشد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*