اخبار تصادفی

واگذاری ۴۵ و ۵۳ درصد سهام پالایشگاه بندرعباس و ذوب‌آهن تصویب شد

خبرگزاری فارس: واگذاری ۴۵ و ۵۳ درصد سهام پالایشگاه بندرعباس، ذوب‌آهن و عرضه مجدد ۸۷ درصد حمل و نقل خلیج فارس و دو نیروگاه در جلسه امروز هیئت واگذاری به تصویب رسید.
                        سهام پالایشگاه بندرعباس و ذوب‌آهن تصویب شد" src="http://ebours.ir/wp-content/uploads/2012/12/13901017145544_PhotoA.jpg" alt="خبرگزاری فارس: واگذاری ۴۵ و ۵۳ درصد سهام پالایشگاه بندرعباس و ذوب‌آهن تصویب شد" />
     به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، هیئت واگذاری درحالی هفته گذشته جلسه ایی را برگزار نکرد که بعد از عدم فروش بلوک‌های ۱۷ درصدی دو شرکت پالایشگاه بندرعباس و ذوب آهن در روزهای گذشته، امروز رای به عرضه بلوک مدیریتی این دو شرکت و همچنین حمل و نقل خلیج فارس و دو نیروگاه داد.

  براساس این گزارش، در این جلسه مقرر شد ۴۵٫۲۱ سهام پالایشگاه بندرعباس از طریق بورس عرضه عمده شود.

  این واگذاری بابت رد دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی است، دو هفته پیش هم ۶٫۵ درصد از سهام این شرکت مشمول اصل ۴۴ به گروه مالی ملت تخصیص داده شده بود که قیمت هرسهم این واگذاری حدود ۴۰۶ تومان بوده، ولی تاکنون به طور رسمی‌اعلام نشد که قرار است طی روزهای آینده نهایی شود.

  همچنین در پی عدم فروش بلوک ۱۷ درصدی ذوب آهن، هئیت واگذاری ضمن تخصیص این بلوک به سازمان تامین اجتماعی (بابت انتقال صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به سازمان تامین اجتماعی) مقرر کرد، سازمان خصوصی سازی نسبت به عرضه ۵۶ درصد سهام ذوب آهن اقدام کند، تا خصوصی سازی این شرکت فرابورسی هم نهایی شود.

  علاوه بر این هئیت واگذاری به عرضه مجدد ۸۷٫۰۸ درصد از سهام شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و ۱۰۰ و ۴۰ درصد از سهام نیروگاه سلطانیه زنجان و مدیریت تولید برق زنجان و ۱۰۰ درصد نیروگاه چابهار رای داد.

  جوابی بنویسید

  ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

  *