اخبار تصادفی

ورود اولین صندوق بزرگ اروپایی به بورس

 روح الله حسینی مقدم از رویداد مثبت و مهمی‌خبر داد که می‌تواند جهت عرضه و تقاضا روزهای اخیر بازار سهام ایران را متاثر کند و زمینه حضور عملی سرمایه گذاران خارجی را به تالار حافظ فراهم کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از بورس پرس، وی با اشاره به تمایل و عطش سرمایه گذاران خارجی برای فعالیت در بورس تهران آن هم با بازدهی‌های خیره کننده و بسیار متفاوت با سایر بورس‌ها ، اظهار داشت: یکی از مشکلات و موانع حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سهام ایران ، مسائل بانکی و چگونگی ورود منابع و تبدیل آن به ریال و انجام فرایند خرید و فروش سهام بود که اقدامات لازم برای رفع این موانع درحال انجام است.

این مقام مسئول افزود: بر همین اساس چهارشنبه گذشته مدیران یکی از صندوق‌های بزرگ و با سرمایه قابل توجه اروپایی که سال گذشته اقدام به طی مراحل لازم برای دریافت کد سهامداری کرده بود،  تصمیم دارند از چهارشنبه جاری ابتدا با ۲۰۰ میلیارد تومان دست به خرید سهام شرکت‌های بورس آن هم با نگاه بلندمدت بزنند.

حسینی مقدم ادامه داد: مدیران این صندوق پیش از این چند بار به ایران آمده و همه اطلاعات لازم را به دست آورده و بازدیدهایی را از شرکت‌های آینده دار انجام داده اند. از سوی دیگر برای بخش ایران تعدادی تحلیل گر ایرانی و اروپایی را هم به کار گرفته و سهام گروه‌ها و صنایع برتر را شناسایی کرده و از چهارشنبه این هفته عملا" اقدام به خرید سهام می‌کنند که بعد از برجام اولین خرید مستقیم صندوق‌های بزرگ اروپایی از سهام شرکت‌های ایرانی بشمار می‌رود.

به گفته وی، این صندوق از طریق چند شرکت کارگزاری، خرید و فروش سهام مدنظر را انجام خواهد داد و با عملی شدن این برنامه راه برای حضور مستقیم دیگر سرمایه گذاران خارجی در بازار سهام ایران باز خواهد شد.  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*