اخبار تصادفی

پتانسیل خوب بانکی‌ها برای لیدر شدن

ابوالفضل ابراهیم‌زاده اظهار کرد: نزدیک شدن به فصل مجامع، می‌تواند از هیجان بازار بکاهد و افراد سهامی‌مانند پتروشیمی‌ها، بعضی از فلزاتی‌ها و بعضی از معدنی‌ها و… که می‌توانند نسبت به رشد خود، سود نقدی مناسبی تقسیم کنند را خریداری کنند. در مجموع در آن زمان خریدها بیشتر و حجم بازار بهتر می‌شود در حالیکه تا برگزاری مجمع ممکن است که از حجم معاملات کاسته شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، این کارشناس بازار سهام عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به رشد قیمتی که سهام بعضی گروه‌ها داشتند، هضم قیمت‌ها نسبت به سال‌های گذشته و حتی نیمه‌ اول سال ۹۴ برای بازار دشوار است و این سوال پیش می‌آید که این سهم‌ها با قیمت‌هایی که دارند می‌توانند برای سهام‌داران سود بسازند یا خیر؟

او معتقد است: یکی از دلایلی که در حال حاضر موجب کاهش حجم معاملات شده، افزایش و رشد بسیار بالای قیمت بعضی از سهم‌ها بعد از اجرایی شدن برجام است که در بعضی از آنها شاهد میزان بازدهی ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی بودیم. در چندماهه آخر سال ۱۳۹۴ جو بازار به قدری مثبت شده بود که رشد آن در بعضی سهم‌ها مانند فلزات اساسی و معدنی‌ها که اتفاق خاصی در آنها رخ نداده بود، سرایت کرد و قیمت‌های این سهم‌ها که بسیار ضعیف شده بودند، نیز رشد پیدا کردند اما در این قیمت‌ها قطعا فشار خرید افت پیدا می‌کند، چراکه خریدار برای خرید بعضی سهام، حساس‌تر عمل می‌کند و این مساله باعث می‌شود که حجم معاملات کاهش پیدا کند.

ابراهیم‌زاده در خصوص اینکه کدام صنعت قابلیت لیدر شدن بازار را دارد گفت: بانکی‌ها یکی از صنایعی هستند که با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها و توافقات انجام‌شده، می‌تواند به خوبی عمل کنند و پتانسیل بالایی برای اینکه بخواهند لیدر بازار شوند، دارند چرا که اکثرا مارکت‌ها و ارزشش‌ بالایی دارند و می‌توانند روند شاخص را صعودی کنند. این گروه تاکنون رشد شارپی و هیجانی نداشته و نهایت رشد آنها به اندازه رشد شاخص بوده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*