اخبار تصادفی

پذیره‌نویسی دوازدهمین ETF فرابورس از شنبه

به گزارش روابط عمومی‌فرابورس ایران، واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت "آرمان آتیه درخشان مس" از طریق بازار سوم فرابورس ایران پذیره‌نویسی خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سرمایه این صندوق قابل معامله که در اوراق با درآمد ثابت، سپرده‌ها، گواهی‌های سپرده بانکی و سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس سرمایه‌گذاری می‌کند، ۵۰ میلیارد ریال بوده و حداکثر می‌تواند به ۱۰ برابر افزایش یابد.

ارزش مبنای هر واحد صندوق قابل معامله آرمان آتیه درخشان مس، ۱۰ هزار ریال بوده و از مجموع ۵ میلیون واحد سرمایه‌گذاری این صندوق، یک  میلیون به صورت ممتاز پذیره‌نویسی شده و ۴ میلیون واحد به طور عادی پذیره‌نویسی خواهد شد.

طبق این گزارش، هریک از افراد حقیقی و حقوقی با خرید حداقل یک واحد و تا سقف نامحدود می‌توانند در این صندوق، سرمایه‌گذاری کنند و تسویه معامله نیز یک روز پس از انجام و قطعی شدن آن صورت می‌گیرد؛ البته سقف خرید در هر سفارش نباید بیش از ۱۰۰ هزار واحد باشد.

مدیریت صندوق بر عهده تامین سرمایه آرمان بوده، موسسه حسابرسی سامان پندار متولی و تامین سرمایه کاردان، بازارگردان آن خواهد بود. همچنین، شرکت‌های سرمایه‌گذاری آتیه اندیشان مس و تامین سرمایه کاردان، موسسین حقوقی این صندوق هستند.

معاملات ثانویه واحدهای سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر که دوازدهمینETF  فرابورس ایران است پس از اتمام پذیره‌نویسی و ثبت صندوق، در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران آغاز می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*