اخبار تصادفی

پیش‌بینی روند بورس تا پایان تیر

بر اساس این گزارش، در این نظرسنجی بیش از ۷۱ درصد از شرکت کنندگان به صعودی بودن شاخص کل بورس تا پایان تیر ماه رأی دادند.

تعداد کل آراء: ۱۴۵۵ نفر

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از بورس نیوز، با توجه به اطلاعات تصویر بالا نظر اکثریت فعالان بازار سرمایه روندی صعودی برای ۳ هفته باقی مانده تا پایان تیر ماه می‌باشد.

در همین ارتباط یک تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار ما روند شاخص کل را این چنین تحلیل کرد: بازار سرمایه در حال حاضر در یک ساختار رنج تشکیل داده است که نحوه خرید و فروش فعالان این بازار گویای این بلا تکلیفی می‌باشد.

ابراهیم قزل گل تأکید کرد: وضعیت نموداری شاخص بورس نشان دهنده وضعیتی خنثی تا پایان تیر ماه می‌باشد و احتمال بسیار قوی بازار صعود قابل توجهی را نخواهد داشت، ولی با توجه به دستکاری‌هایی که با استفاده از معاملات بلوکی در برخی نمادهای بزرگ در شاخص کل بورس انجام می‌دهند شاخص در محدوده فعلی باقی بماند و از افت بیش از حد آن جلوگیری شود که با توجه به این موضوع بهتر است به شاخص وزنی- ارزشی توجه شود و بر اساس وضعیت نموداری آن تصمیم گیری صورت بگیرد.

وی افزود: با این حال با توجه به نمودار شاخص کل محدوده ۷۴ هزار واحدی تا ۷۵ هزار و ۲۰۰ واحدی محدوده مقاومتی محسوب می‌شود که در صورت عبور از این سطح سیگنال خرید صادر می‌شود، خصوصاً با عبور از سطح ۷۵ هزار و ۲۰۰ واحدی روند کلی بورس صعود می‌شود، اما در صورت افت عدد شاخص یک بورس به سطوح کمتر از ۷۳ هزار واحدی هشدار برای خروج و فروش صادر می‌کند. البته در محدوده ۷۲ هزار ۵۰۰ واحدی سطح حمایت برای شاخص قرار گرفته است.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تحلیل تکنیکال شاخص وزنی- ارزشی گفت: شاخص قیمتی یا همان شاخص وزنی- ارزشی در سطوح ۲۶ هزار و ۶۰۰ واحدی حمایتی دارد که احتمال شکسته شدن آن تا پایان تیر ماه وجود دارد و در صورت افت بیش از این سطح، محدوده ۲۶ هزار واحدی حمایت بعدی آن می‌باشد.

قزل گل تصریح کرد: تیر ماه آخرین فصل برگزاری مجامع می‌باشد که با توجه به عدم توزیع سود نقدی شرکت‌های بورسی، سرمایه گذاران از شرکت در مجامع گریزان هستند و به همین دلیل برخی از فعالان بازار در خریدهای خود اندکی دست نگه داشته اند.

وی در خاتمه گفت: با توجه به تمامی‌شرایط و عوامل ذکر شده به نظر می‌رسد علی رغم نظر اکثر فعالان بازار سرمایه که به صعودی بودن بورس تا پایان تیر ماه رأی داده اند، به نظر می‌رسد برآیند کلی بازار سرمایه در حالتی منفی یا خنثی قرار بگیرد مگر اینکه جریان پول تازه نفس به آن ورود پیدا کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*