اخبار تصادفی

پیش‌بینی وضعیت بورس در سال ۹۵

عظیم ثابت -کارشناس بازار سرمایه – به پیش‌بینی وضعیت بورس در سال جدید پرداخت و گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۳۹۵ به دلیل اتفاقاتی که در خصوص ورود سرمایه‌گذاران خارجی، افزایش قیمت نفت و جبران کسری بودجه و همچنین همکاری بیشتر مجلس آینده با دولت رخ می‌دهد، وضعیت بورس بهبود پیدا کند و بازار سرمایه از سایر بازارها پیشی بگیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود:علاوه بر اینکه در حال حاضر نقدینگی جدیدی وارد بازار سرمایه شده و با توجه به کاهش نرخ سود بانکی پیش‌بینی می‌شود بخشی از منابع از بانک خارج شود که این منابع می‌تواند نشان دهنده این باشد که در سایر بازارها خبر خاصی نیست، بنابراین تا زمانیکه نقدینگی جدیدی وارد بازار شود و حجم معاملات افزایش یابد، نباید نگران روند نزولی بورس بود، زیرا این روند محدود بوده و مجددا بورس رشد خود را آغاز می‌کند.

ثابت تصریح کرد: این در حالی است که باید بتوانیم سرمایه‌گذاران مستقیم خارجی جذب کنیم چون سرمایه گذاری کشور تاکنون بر اساس تجارت بوده است، اما اکنون با جذب سرمایه گذار مستقیم خارجی می‌توانیم منابع آنها را به سمت بازار سرمایه هدایت کنیم که در اینصورت وضعیت اقتصادی و در نتیجه بازار سرمایه بهتر می‌شود.

وی به صنایع پیشرو بورس در سال جاری اشاره کرد و گفت:پیش بینی می‌شود در سال جدید علاوه بر صنعت خودروسازی و قطعات، صنایع بانکداری، حمل و نقل، پیمانکاری، لیزینگ، پالایشگاهی و دارو از رشد مناسبی برخوردار شوند. البته در صورتیکه پول تازه وارد بازار شود، سایر صنایع نیز از پتانسیل رشد برخوردار خواهند شد و کم کم حرکت خواهند کرد به طوری که صنعت سیمان و ساختمان، صنعت پتروشیمی‌و واسطه‌های مالی نیز می‌توانند مناسب باشند.

ثابت با اشاره به اینکه بورس تهران روند مثبتی را در آینده طی می‌کند، تصریح کرد: البته همه این موارد به جو کلی اقتصاد، حرکت سایر بازارها، عدم کاهش قیمت نفت و عدم درگیری‌های سیاسی و منطقه ای بستگی دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*