اخبار تصادفی

پیش‌ بینی سالی خوب برای بازار سرمایه

محمد فیض‌بخش اظهارکرد: خوشبختانه بورس به طور کلی به سمت آینده روشن در حال حرکت است و چاشنی این حرکت اخبار سیاسی مثبت، پایین آمدن تنش‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و به ویژه پایین آمدن بهره بانکی، تثبیت نرخ ارز و حرکت به سمت تک نرخی شدن است؛ البته با در نظر داشتن این‌که اجرای این امر همتی عظیم می‌طلبد و کمی‌دشوار خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، وی افزود: پس از برداشته شدن تحریم‌ها و اجرایی شدن برجام و انتظار برخی از کارشناسان بازار سرمایه در پسابرجام و اتصال سوئیفت، پیش‌بینی می‌شد که لیدر بازار، گروه بانک باشد اما میانگین رشد قیمت‌ها در نیمه دوم سال ۹۴ با حدود ۲۳ درصد نوسان همراه شد و لیدری این گروه محل اختلاف نظر آن دسته از کارشناسان شد.

فیض‌بخش تصریح کرد: در هفته‌های پایانی سال ۹۴ گروه خودرو لیدر بود و با رشد میانگین ۲۰۰ درصدی بسیاری از سهامداران بازار سرمایه را شگفت‌زده کرد؛ این اتفاقات بازار سرمایه را تحت شعاع قرار داد و بر اساس اتفاقات رخ داده، در مدتی اندک پس از افت دوساله بازار سرمایه، رشد خیره‌کننده‌ای برای بورس رقم خورد اما رشد میانگین کلی بازار سرمایه حدود ۳۰ درصد برای دیگر سهامداران صورت پذیرفت.

این کارشناس بازار سرمایه، درباره پیش‌بینی گروه صنایع پیشروی بازار در سال ۹۵ گفت: گروه بانک به شرط برقراری سوئیفت و رفع موانع همچون لایسنس‌ها و به‌کارگیری نرم‌افزارها و ارتباط برای باز طراحی و برقراری با چرخه بانک‌های جهانی که مدت طولانی هست از آن خارج شده بودند و با کنار رفتن دیگر موانع موجود، می‌توانند پیشرو باشند.

وی افزود: گروه دیگر، گروه پتروشیمی‌است که مانند سال‌های قبل از ۹۲ و به شرط ثبات نرخ خوراک استعدادها و پتانسیل بسیاری برای سودسازی خواهد داشت و گروه بعدی سهام شرکت‌های فعال در صنعت تجهیزات برقی و پس از آن حمل نقل و دریایی است.

فیض‌بخش به سهامداران تازه وارد بازار سرمایه توصیه کرد به سمت نوسان‌گیری روی نیاورند و با سرمایه‌گذاری در سهام با پتانسیل بالا در میان‌مدت و بلندمدت، سود با ریسک کمتر و بازدهی بالاتر کسب کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*