اخبار تصادفی

پیش بینی بورس

محصولات شیمیایی رکوردار بیشترین سود در ماه گذشته

مدیران ۲۹۸ شرکت پذیرفته شده در بورس تهران در پایان نیمه نخست امسال، مبلغ ۴۶۹ هزار و ۵۴۱ میلیارد ریال سود را برای سهامداران خود پیش بینی کردند.

براساس جدیدترین گزارش اداره آمار و اطلاعات معاونت بازار شرکت بورس، پیش بینی سود ۱۲  صنعت بورسی در پایان شهریورماه امسال نسبت به مدت مشابه ماه قبل، ۵ هزار و ۳۷۹ میلیارد ریال افزایش یافت.

محصولات شیمیایی با ۴ هزار و ۳۴۴ میلیارد ریال، سیمان، آهک و گچ با ۴۸۸ میلیارد ریال و شرکت‌های چند رشته ای صنعتی با ۲۲۲ میلیارد ریال بیشترین پیش بینی سود را در یک ماه اخیر به خود اختصاص دادند.

ساخت رادیو، تلویزیون و دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با ۲۰۱ میلیارد ریال، محصولات غذایی و آشامیدنی بجز قند و شکر با ۱۵۶ میلیارد ریال و مواد و محصولات دارویی با ۱۵۳ میلیارد ریال در رتبه‌های چهارم تا ششم بیشترین پیش بینی سود در یک ماه گذشته قرار دارند.

بر اساس این گزارش، محصولات شیمیایی با ۳۰ شرکت و پیش بینی سود ۱۰۸ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال همچنان در صدر فهرست بیشترین پیش بینی سود صنایع بورسی قرار دارد.

فلزات اساسی با ۶۶ هزار و ۶۷۱ هزار میلیارد ریال، فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته ای با ۶۱ هزار و ۸۳۳ میلیارد ریال، بانک‌ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی با ۵۶ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال،شرکت‌های چند رشته ای صنعتی با ۴۴ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال و مخابرات با ۴۱ هزار و ۳۵۳ هزار میلیارد ریال سود پیش بینی و در رتبه‌های دوم تا ششم  قرار گیرند.

استخراج کانه‌های فلزی با ۳۲ هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال، سیمان، آهک و گچ با ۱۲ هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال، مواد و محصولات دارویی با ۷ هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال و محصولات غذایی و آشامیدنی بجز قند و شکر با ۵ هزار و ۵۱۱ میلیارد ریال پیش بینی سود در رده‌های بعدی جای دارند.

بر اساس این گزارش، گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۱۷ میلیارد ریال، استخراج سایر معادن با ۱۶ میلیارد ریال و محصولات چوبی با ۹ میلیارد ریال پیش بینی سود در انتهای جدول ایستاده اند.

اداره آمار و اطلاعات معاونت بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران متوسط پیش بینی سود صنایع بورسی در پایان شهریورماه امسال را ۸۰۸ ریال اعلام کرد.بر اساس این گزارش، این رقم در فروردین ماه امسال ۶۷۷ ریال بود که در پایان نیمه نخست سال با ۱۳۱ ریال افزایش به عدد ۸۰۸ ریال رسید.

گروه کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن با ۳۱۹۸ ریال، فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته ای با ۲۸۲۳ ریال، محصولای شیمیایی با ۱۳۷۲ ریال و رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن با ۱۳۴۹ ریال در صدر بیشترین پیش بینی سود صنایع بورسی قرار دارند.

به دلیل الزام آور نبودن ارائه پیش بینی سود صنعت سرمایه گذاری، پیش بینی سود ۱۶ شرکت حاضر در این گروه در گزارش فوق لحاظ نشده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*