اخبار تصادفی

چه کسی در بورس حرف آخر را می‌زند؟

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت:"چشم انداز سال ۹۵ بورس کاملاً به وضعیت اقتصادی کشور بستگی دارد اگر رونق ایجاد شود مسلما بر بورس اثر مثبت می‌گذارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، ابراهیم عنایت ادامه داد: "نکته‌ای که همه باید به آن توجه کنند این است که بورس به تنهایی یک فعال اقتصادی نیست بلکه آیینه اقتصاد کشور است".

وی در ادامه این گفت و گو به "سنا" گفت: "اگر وضعیت کلی اقتصاد خوب باشد و رونق ایجاد شود شرکت‌هایی که در بورس حضور دارند، از این مساله منتفع می‌شوند و تولید و فروش و درآمدشان افزایش پیدا می‌کند و خواه ناخواه روی قیمت سهام و نهایتاً شاخص بازار اثر می‌گذارد".

عنایت ابراز امیدواری کرد که "گشایش‌هایی که بعد از برجام ایجاد شده، روی شرکت‌ها به صورت واقعی اثر بگذارد و بازار از حالت احساسی و هیجانی دور شود".

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: "وقتی به تحلیل بنیادی اعتقاد داشته باشید، با پارامتر‌های اقتصاد کلان، سند‌ها و صورت‌های مالی شرکت‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنید و به آنها اعتبار می‌دهید، بنابراین انتظاراتی که پایه و اساس فاندامنتال یا بنیادی ندارد در این مدل جایی ندارد".

وی افزود: "باید اقتصاد کلان کشور رشد کند و صنایع منتفع شوند تا در صنایع مختلف شرکت‌هایی که آمادگی دارند بتوانند از این شرایط بهره برداری کنند تا یک رونق اقتصادی و نهایتا بورسی ایجاد شود".

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*