اخبار تصادفی

کارخانه مهرآباد شیشه و گاز تا نیمه اول ۹۶ تعطیل می‌شود

 مدیرمالی شرکت شیشه و گاز با بیان این مطلب به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: کارخانه مهرآباد در یک منطقه مسکونی واقع شده است و ما به دلیل آلودگی زیستی محیطی کوره گازی،تحت فشار هستیم به طوری که اجازه طرح توسعه در این منطقه داده نمی‌شود لذا به دلیل مستهلک شدن تجهیزات به تدریج خطوط تولید متوقف می‌شود.
محمد مهرابی ادامه داد: تعطیلی کارانه مهرآباد به بهانه  موضوعات کارگری بارها به تعویق افتاده است اما برای چابک سازی تولید و جلوگیری از دست دادن سهم بازار به دلیل مستهلک شدن دستگاه‌ها و پایین بودن راندمان ،تصمیم شرکت برای تعطیلی کارخانه مهرآباد جدی است و تاکنون ۲ کوره خاموش شده است.
وی با بیان اینکه براساس بودجه مصوب بنیاد مستضعفان تا نیمه اول سال ۹۶ برای کارخانه مهرآباد با ۲ کوره و ۴ خط ،برنامه تولید پیش بینی شده است،افزود:اقدامات لازم برای فروش زمین کارخانه مهرآباد برای تکمیل فازهای بعدی شمس آیاد در این مدت انجام می‌شود.
مدیر مالی کگاز اظهار داشت:عزم شرکت برای تعطیلی کارخانه مهرآباد جدی است و برای فروش زمین کارخانه مهرآباد ابتدا باید این موضوع در هیات مدیره شرکت به تصویب برسد ،سپس با تایید آن توسط بنیاد مستضعفان،اقدامات لازم برای فروش از طریق مزایده  انجام می‌شود.
مهرابی  تاکید کرد:کاربری زمین مهرآباد صنعتی است و به همین شکل واگذار خواهد شد و شرکت شیشه و گاز به دنبال فروش این زمین با تغییر کاربری آن به مسکونی نیست.
 وی خاظرنشان کرد :در حال حاضر سه خط تولید در فاز یک شمس آباد با استفاده از حداکثر ظرفیت کوره در مدار تولید قرار دارد به طوری که از اول دی ماه روزانه ۱۴۲ تن مذاب از کوره خارج می‌شود که این یک رکورد به حساب می‌آید.
این مقام شرکت شیشه و گاز در پاسخ به این سوال که آیا با تعطیلی کارخانه مهرآباد بلور از سبد تولید شیشه و گاز خارج می‌شود گفت:ما قصد خارج کردن بلور را از سبد تولید نداریم.شیشه و گاز دارای  3 برند بلور است که دو محصول اول در مهر آباد تولید می‌شود و محصول سوم از خارج وارد و در بازار به فروش می‌رشد و اولین محموله آن تا یک ماه آینده وارد بازار می‌شود.
محمد مهرابی در خصوص پیشرفت فاز دوم شمس آیاد گفت:این پروژه ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پس تز انعقاد قرار اخذ وام ،ال سی گشایش می‌یابد و پیش بینی می‌کنیم تا آخر امسال تجهیزات وارد و سال آینده تولید آزمایشی انجام شود.
مهرابی با اعلام این خبر که ۵۰ درصد تولیدات شیشه و گاز در سال ۹۵ صادر می‌شود،تاکید کرد :عمده صادرات این شرکت به صورت قراردادی به کشور عراق انجام می‌شود .
وی  به موضوع افزایش سرمایه این شرکت اشاره کرد و گفت :افزایش سرمایه تا سه هفته آینده ثبت و مطالبات سهامداران پرداخت می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*