اخبار تصادفی

کاهش مصرف بنزین

مصرف بنزین ۲۰میلیون لیتر کاهش یافت!

افزایش ۱٫۵ درصدی در تهران

در هفته اول مهرماه همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها مصرف بنزین ۲۰ میلیون لیتر کاهش یافت.

 بر خلاف تصور کارشناسان مبنی بر افزایش مصرف بنزین در روزهای ابتدایی مهرماه به دلیل بازگشایی مدارس و دانشگاهها مصرف بنزین کشور نسبت به هفته آخر شهریورماه سه درصد کاهش نشان می‌دهد.

بین روزهای ۳۰ شهریورماه تا ۵ مهرماه در مجموع مصرف بنزین کل کشور ۵۰۶ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بود که نسبت به هفته پیش از آن حاکی از ۲۰ میلیون لیتر کاهش است.

متوسط مصرف بنزین در هفته گذشته ۷۲ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بود که ۴ مهرماه با مصرف ۷۷ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بیشترین حجم مصرف و ۵ مهر‌ماه با ۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر کمترین حجم مصرف را به خود اختصاص دادند.

از مجموع ۵۰۶ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف‌ شده در هفته گذشته تنها ۲۵ میلیون لیتر آن مربوط به بنزین سوپر بود که طبق آمار با متوسط مصرف روزانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر نسبت به هفته پیش از آن روزانه ۲۰۰ هزار لیتر افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در هفته نخست مهرماه پایتخت نشین‌ها در مجموع ۸۷ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف کردند که با متوسط مصرف ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر نسبت به هفته پایانی شهریورماه افزایش ۱٫۵ درصدی را نشان می‌دهد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*