اخبار تصادفی

کدام صنایع سود ده خواهند بود؟

در این باره حسین رجب زاده، تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه تحلیل من از وضعیت بازار بر اساس جریان نقدینگی است، تصریح کرد:اکنون ۳۰ درصد از نقدینگی که وارد سهام خودرویی‌ها شده بود به دلیل شناسایی سود از این بخش خارج شده است.
وی با اشاره به اینکه معتقدم سهام بانکی و سیمانی از این پس رشد خوبی را تجربه خواهد کرد، خاطرنشان کرد: جریان نقدینگی در صنعت سیمان شروع به خرید کرده و به نظر می‌رسد طی دو هفته آتی حجم زیادی از نقدینگی را در این صنعت شاهد باشیم که نوید رشد این صنعت خواهد بود.
این کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بازار سرمایه در سال جاری اظهار کرد: روند رشد بازار ادامه خواهد داشت و به نظر می‌رسد که شاخص بازار سرمایه تا پایان سال از ۱۰۰ هزار واحد عبور کند، که البته این در حالی است که بخواهیم بازار را از نظر شاخص تحلیل کنیم چرا که برخی صنایع هستند که ظرفیبت رشد بسیار زیاد دارند اما بر روی شاخص تاثیرگذار نیستند.
رجب زاده در ادامه به وضعیت سهام پتروشیمی‌ها اشاره و اظهارکرد: انتظار نمی‌رود در رشد بازار در این مقطع در بخش پتروشیمی‌سهامداران حقیقی وارد شوند، در  صنایع پالایشی انتظار این است که رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به قیمت‌های فعلی داشته باشند که البته این امر تابع تصمیمات دولتی و روند قیمت نفت است که به نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۶ صعودی باشد و تا سطح ۶۰ دلار پیش برود.
مدیر کارگزاری صندوق بازنشستگی کشوری شعبه ساری با بیان اینکه فضای سیاسی کشور نیز بر وضعیت بازار سرمایه تاثیرگذار است گفت:با توجه به ارتباطاتی که در سطح بین المللی ایجاد شده که به خوبی هم پیش می‌رود انتظار این است که تا  پایان نیمه اول سال ۹۶ روند بازار سرمایه صعودی باشد اما از آن پس فضای سیاسی کشور و انتخابات است که روند بازار را تعیین خواهد کرد.
این تحلیلگر بازار سرمایه درباره ریزش امروز شاخص بازار سرمایه، اضافه کرد:زمانی که شاخص از مرز ۶۱ هزار واحد با این شتاب رشد می‌کند این نوسانات اندک قابل توجه و اهمیت نیستند و تا زمانی که شاخص بالای ۷۸ هزار واحد است چندان جای نگرانی وجود ندارد اما در صورتی که شاخص به زیر ۷۸ هزار واحد برسد می‌توان گفت که بازار وارد فاز تردید شده و اگر این روند تثبیت شود می‌توان گفت که بازار وارد فاز نزولی شده است.
رجب زاده در پایان به افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند توصیه کرد صنایعی را انتخاب نکنند که رشدشان را کرده باشند و توجه کنند در برخی صنایع ساختمانی، سیمانی و برخی صنایع مربوط به دستگاه‌های برقی پتانسیل رشد حداقل ۱۰۰ درصدی وجود دارد البته تازه واردان نباید برای رسیدن به سود عجله داشته باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*