اخبار تصادفی

گران‌ترین سهم بازار با سود جدید به تابلوی معاملات باز می‌گردد

خبرگزاری فارس: نماد معاملاتی گران‌ترین سهم بازار یعنی شرکت فرابورسی پالایشگاه تهران با اعلام گزارش عملکرد ۹ ماهه و سود جدید، آماده بازگشایی در هفته آینده بعد از ۴ ماه توقف شد.
                        خبرگزاری فارس: گران‌ترین سهم بازار با سود جدید به تابلوی معاملات باز می‌گردد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با عرضه اولیه سهام شرکت فرابورسی پالایشگاه تهران در ۱۹ مهر سال جاری ،این شرکت مشمول اصل ۴۴ با کشف قیمت ۷۵۰۰ تومانی به عنوان گران‌ترین سهم همه شرکت‌های عرضه اولیه شناخته شد.

در ادامه هم بهای سهام این شرکت با سرمایه اسمی‌۶٫۱ میلیارد تومانی به ۱۰هزار و۵۵۳ تومان رسید، تا این شرکت کوچک عنوان گران ترین سهم همه دوره‌های بازار سهام را به خود اختصاص دهد.

براساس این گزارش، بعد از ۸ روز کاری از عرضه اولیه سهام پالایشگاه تهران، نماد این شرکت به دلیل وجود ابهاماتی از ۳۰ مهر بسته شد و اکثر خریداران سهام (که از افراد حقیقی بودند) هر روز منتظر خبر بازگشت آن به فرابورس بودند، ولی تا به امروز و با گذشت بیش از ۴ ماه، اطلاعات لازم برای بازگشایی نماد آن فراهم نشده بود تا اعتراض سهامداران به این روند با نامه نگاری به رئیس سازمان بورس همراه شود.

در این میان مشاهدات عینی و مستندات موجود نشان می‌دهد مسئولان سازمان بورس تلاش خود برای بازگشت این شرکت به تابلوی معاملات را کرده اند و منتظر ارایه اطلاعات از سوی شرکت بودند.

این نکته مورد تایید مدیران پالایشگاه تهران قرار گرفته و اذعان شده پیچیدگی‌های صنعت پالایشگاه و ناآشنایی با مقوله بورس به طولانی تر شدن توقف نماد منجر شده است.

در این رابطه پیگیری‌ قبلی فارس از دو مقام مسئول در سازمان بورس و پالایشگاه تهران نشان داد: همه راهنمایی‌های لازم از سوی مسئولان بورس شده و مدیران پالایشگاه تهران ضمن رفع برخی ابهامات، باید بودجه سال جاری و پیش بینی سود سهام را ارایه می‌کردند.

به گفته مسئولان پالایشگاه تهران قرار بود این پیش بینی در چند سناریو تا پایان دی ماه به بورس ارایه شود که این اتفاق اخیرا” رخ داده و با انتشار گزارش عملکرد ۹ ماهه سال جاری و پیش بینی سود ۳۸۸۹ تومانی هر سهم  آن همراه شده است.

این درحالی است که گزارش ۹ ماهه این شرکت در سایت کدال منتشر شده، اما به دلیل بروز اختلال درسایت کدال، تا زمان تهیه این گزارش، امکان دسترسی به جزئیات فراهم نشده که بعد از رفع اختلال، توسط خبرگزاری فارس منتشر خواهد شد.

به این ترتیب نماد شرکت پالایشگاه تهران ،گران ترین سهم بازار سهام هفته آینده باز می‌شود تا سهامداران بعد از گذشت ۴ ماه قادر به داد وستد سهام و خارج شدن سرمایه‌ها از بلوکه شدن باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*