اخبار تصادفی

گروه‌های بانکی و ساختمانی پیشتازند

کورد معاملات روزانه تالار شیشه‌ای با معامله بیش از ۸۸۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۳۴ میلیارد تومان شکست؛ نزدیک به ۵۰ درصد از این میزان متعلق به گروه‌های بانکی از جمله ملت،سینا، تجارت و شرکت‌های ساختمان ایران است.

با وجود توقف رکوردشکنی‌ شاخص کل بورس اوراق بهادار، رکورد میزان معاملات و ارزش روزانه شکست.

بر همین اساس، ۸۸۰ میلیون و ۲۷۴ برگه سهم به ارزش بیش از ۲۳۴ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت تا رکورد معاملات روزانه تالار شیشه‌ای شکسته شود.

گروه‌های بانکی بیش‌ترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند؛ به طوریکه بانک ملت با ۱۸۲٫۲، بانک سینا ۷۹٫۸ و ۳۷٫۳ میلیون سهم بیش‌ترین میزان را رقم زدند؛ در این میان، ساختمان ایران نیز حجمی‌نزدیک به ۷۶ میلیون سهم، در میزان کل معاملات نقش مهمی‌در رکوردشکنی حجم معاملات ایفا کرد.

بر اساس این گزارش، بازار سرمایه پس از انتخابات ریاست جمهوری به استقبال آینده رفته و با امیدواری بیش‌تر نسبت به آینده شرکت‌های سود آور حرکت می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، تزریق نقدینگی‌های موجود از بازار سکه و ارز به سمت بازار سرمایه یکی دیگر از دلایلی است که ارزش معاملات افزایش یافته است؛ در این میان شرکت‌هایی که ارزبری بیش‌تری داشته‌اند به دلیل کاهش قیمت دلار، رشد قابل قبولی داشته‌اند.

دنیای اقتصاد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*