اخبار تصادفی

وزیر اقتصاد در کجا سرمایه‌گذاری می‌کند؟

  بازار سرمایه بهترین گزینه 

            حسینی در پاسخ به این سئوال که اگر ۵۰ میلیون تومان پول نقد داشتید، در کدامیک از بازارهای بورس، سکه یا ارز سرمایه گذاری می‌کردید؟ گفت: با مشورت با کارگزاری‌ها در بازار سرمایه سرمایه گذاری می‌کردم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه دولت قصد تغییر سیاست‌های ارزی در سال ۹۲ را ندارد، گفت: عموم اعضای شورای پول و اعتبار اخیرا به این جمع بندی رسیده اند که نیازی به تغییر نرخ سود بانکی در سال ۹۲ نیست.
سید شمس الدین حسینی امروز در جمع خبرنگاران درباره تغییر سود بانکی در سال ۹۲، گفت: بسته سیاستهای پولی و مالی سال ۹۱ مختص همان سال نیست و ملاک عمل در سال جاری نیز است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: تا زمانی که نیازی به تغییر اعداد و آمارهای بسته سال ۹۱ نباشد، تغییری در نرخها صورت نخواهد گرفت، البته شورای پول و اعتبار در این خصوص تصمیم گیری می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: عموم اعضای شورای پول و اعتبار اخیرا به این جمع بندی رسیده اند که نیازی به تغییر نرخ سود بانکی در سال ۹۲ نیست. وزیر اقتصاد در کجا سرمایه گذاری می‌کند؟
حسینی در پاسخ به این سئوال که اگر ۵۰ میلیون تومان پول نقد داشتید، در کدامیک از بازارهای بورس، سکه یا ارز سرمایه گذاری می‌کردید؟ گفت: با مشورت با کارگزاری‌ها در بازار سرمایه سرمایه گذاری می‌کردم.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ میلیون تومان پول نقد دارم اما بنا به دلایلی در بازار سرمایه سرمایه گذاری نمی‌کنم، حتی اطلاعات مربوط به بازار سرمایه و اینکه چه سهام‌های خوبی قرار است عرضه شود نیز دارم اما برای اینکه از این اطلاعات نهانی استفاده نکنم، در این بازار سرمایه گذاری نمی‌کنم.
سیاستهای ارزی تغییر نمی‌کند
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه به هیچ وجه قصد تغییر سیاستهای ارزی را در سال جاری نداریم، گفت: فعلا روال گذشته در بازار ارز دنبال می‌شود اما چنانچه براساس قانون بودجه ۹۲ تغییرات جدیدی قرار باشد، اتفاق بیفتد اقدام خواهیم کرد.
وی در پاسخ به سئوال دیگری در مورد پیشنهادش به کمیسیون تلفیق مجلس در مورد نحوه تصویب لایحه بودجه ۹۲ گفت: کمیسیون تلفیق کاهشی بر درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها انجام داده اس،  بر این اساس منابع و ورودی سازمان هدفمندی کاهش می‌یابد، بنابراین اجرای برنامه‌ها در این بخش‌ها با ارقام مورد نظر کمیسیون تلفیق امکان پذیر نیست.
حسینی به نمایندگان کمیسیون تلفیق مجلس پیشنهاد کرد که آن چیزی را در لایحه بودجه ۹۲ آمده به تصویب برسانند که در عمل امکانپذیر باشد.

منبع:             مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*