اخبار تصادفی

۲۷ درصد معاملات بورس در اختیار برخطی‌ها

بنابر اطلاعات منتشره اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس، در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۴ از ۱۰۷ کارگزار فعال در بورس، ۹۹ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بیش از ۳۳ درصد از کل معاملات الکترونیکی در ۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری‌های مفید با ۲۲٫۶۶ درصد، بانک کشاورزی با ۲٫۹۰ درصد، آگاه با ۲٫۶۰ درصد، بانک صادرات ایران با ۲٫۴۵ درصد و مبین سرمایه با ۲٫۴۵ درصد رتبه‌های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.
همچنین از کل معاملات، بیش از ۲۳۱ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که ۲۴٫۴۶ درصد کل خرید و فروش می‌باشد.
بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش ۱۰۷ کارگزار فعال بورس تهران در ۱۲ ماهه  سال۹۴، بیش از ۹۴۷ هزار میلیارد ریال بوده است.
افزون بر این؛ ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل ۹۰ درصد کل معاملات بوده و ارزش خرید و فروش عمده و سایر ۹ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.

۲۱ درصد از کل معاملات در اختیار ۵ کارگزار
این گزارش می‌افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۲۰٫۸۵ درصد کل ارزش معاملات را در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۴ به خود اختصاص دادند که بر این اساس شرکت‌های  کارگزاری مفید با ۶٫۵۸ درصد، کارگزاری خبرگان سهام با ۴٫۲۲ درصد، کارگزاری بانک صادرات با ۳٫۴۳ درصد، کارگزاری صبا تامین با ۳٫۳۵ درصد و کارگزاری بهگزین با ۳٫۲۷ درصد در رتبه‌های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*